luky.1986

Která myšlenka či kniha o osobním rozvoji vás nejvíce obohatila?

Několik jsem jich už přečet a je těžké najít něco nového, co by na mne více zapůsobilo
Máte nějakého oblíbeného autora knih o psychologii, osobním rozvoji?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli někdy někoho kniha o osobním rozvoji obohatila, pak jedině autora. I když o tom taky pochybuju. Mě odjakživa obohacuje vlastní praxe.

Další odpovědi
terry

Úplně skvělé mi přijdou knihy Dala Carnegieho. Jsou nadčasové. A pár knížek Napoleona Hilla.
Knihkupectví jsou podobnými knihami nacpané, proto je potřeba si správně vybrat.
Mos ráda taky poslouchám nahrávky Earla Nachtingela.
Knížky Roberta Kyiosakiho, nevíce Škola byznysu a Byznys pro 21.století.jsou čtivé a taky poučné.

Kdo chce a čte, v knihách si to své najde. Kdo nechce, pro toho jsou to všechno nesmysly.

ten který je

Takových slátanin jsou dnes plné regály v knihkupectvích­.Nejlepší je spoléhat sám na sebe.

Jiří Bohumil

Nejlepší je psychologie naučená a načerpaná praxí. Tím dosáhneš nejlepšího rozvoje osobnosti a osobního duševního obohacení. Teorie bez praxe je slepá. Ale uznávám, že to platí také i naopak (abych nebyl napaden). To není z mé hlavy, to řekl kdysi kdosi chytřejší.

Drap

Obohatila c čem? Mne hodně obohatil Slabikář kolektivu autorů. Podle něho jsem se naučil číst a psát.

gecco

Zkus si přečíst něco méně marketingově protěžovaného…
Třeba – To snad nemyslíte vážně, pane Feynmene…
😉
A zjistíš, že osobnostní rozvoj závisí především na osobnosti…
😉

dubraro

Vzhledem k tomu, že jsem žádnou nenapsal, tak žádná.
Ty, které jsem četl, byly snůšky lží a hraběcích rad, v reálném životě nepoužitelných.

Tw!st

Čtyřhodinové tělo, Čtyřhodinový pracovní týden, Bohatý táta- chudý táta, Nejbohatší muž v Babylóně

ivzez

Tyhle knihy slouží pouze k obohacení autorů a prodejců.

PS: Gecco má pravdu s tím Feynmenem.

mzm

Nejvíc mě ovlivnila věta: „tak ať s tím sakra něco dělají!“

Michálek1245

Dobrý den, já osobně mám rád myšlenku, že „svět patří těm, co se nepos*rou“, což není přímo z knihy o seberozvoji, ale je to od Henryho Bukowskiho (snad se nepletu :D). Jinak na seberozvoj a podobné věci doporučuji e-shop https://progres­guru.cz/ a jejich audioknihy. Vše je dobře namluvené a prodávají tam prakticky všechno, na co si vzpomenete. Minimálně tam najdete všechny myslitelné bestsellery. 😉