Adam

Která Mozartova opera měla v Nosticově divadle světovou premiéru?

Nejlepší odpověď
annas

V divadle po svém příjezdu do Prahy v roce 1787 vystoupil sám Mozart a na koncertě 20. ledna osobně dirigoval svoji Figarovu svatbu, která ve Vídni propadla. Nadšení Pražanů bylo veliké.

Mistr dojat srdečným přijetím, se rozhodl složit pro Prahu operu Don Giovanni, jejíž premiéru 29. října 1787 opět sám dirigoval.

Tedy Don Giovanii.