HiPe

Která květina podle vás voní nejlépe?

Růže,tulipán,ma­ceška,slunečni­ce,gladiola,be­gónie atd. Která??? (Nemusí být z tohoto seznamu)

Odpovědi
beer

Každému může nejlépe vonět jiná.
Já miluji šeřík, akát, fialky a celou řadu jiných. Rozhodnout se ale nedokáži, poněvadž každá vůně současně znamená spoustu dalších příjemných a souvisejících vjemů. Jediné co mohu potvrdit je skutečnost, že rozhodně lépe mně voní běžné a plané rostliny, než ty hybridní či šlechtěné ze zahrad, kdy je krása na úkor právě vůní.

anonym

Frézie a šeřík.

pusinka50

Konvalinky, šeřík, růže – v uvedeném pořadí

magorvkleci

svízel syřišťový
to je bez debat a myslím, že všeobecná obliba kumarinu, který je jeho vonnou složkou, je i statisticky potvrzena

Kelt

Každá květina má svou vůni a upřednosťovat jednu by asi nebylo fér. Mohu si utrhnout kytku a čichat, nebo přijdu na rozkvetlou louku nebu do lesa a vůně květin mne doslova omámí. A každý vnímá něco jiného.