Marty Koller

Která je nejhorší nemoc či stav ohrožující život, s nimiž se může člověk v Evropě setkat?

Která je ta nejhorší nemoc nebo ohrožující stav který může člověk u nás Evropě získat?

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě AIDS.

Další odpovědi
annas

Podobná otázka na choroby, na něž není lék, je v archivu,

Nepřesná formulace. Přece ohrožující stav nemůžu získat, ale mohu se setkat např. s virem ohrožujícím můj zdravotní stav.

Není nemoc jako nemoc.Je to určitá porucha zdravotního stavu, těla i duše. .

„Závist je nejhorší nemoc.“ — Polské přísloví
Strach je nemoc špatného svědomí.“
„Láska? Je to nemoc na kterou celý život hledáme lék.“ — Alan Lasák
Láska je nemoc, která se nedá vyléčit.“ — Božena Němcová“

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-nemocich/?o=popular

JežíšKristus

Když někdo přiletí letadlem z Číny do Itálie, a z Itálie vezme vlak do Česka, tak můžeš chytit v zásadě cokoliv. Ale to se určitě nestane.

Pro Evropu jsou závažnější civilizační choroby, takže zejména diabetes apod.

tvaruzekcz

Dovolil bych si tvrdit, že primární amébová meningoencefalitida neboli neglerióza. Jedná se o vzácný hnisavý zánět mozkových blan a mozku, který způsobuje volně žijící améba Naegleria fowleri (tento organismus žije v půdě a především ve „sladké“ vodě). Šanci na přežití máš po nákaze tak 3–4 %, jinak do 5 dní je s tebou konec – kam se na tohle hrabe „africká“ ebola… Jinak jeden z nejznámějších případů u nás se odehrál v letech 1963 až 1965 kdy zemřelo v Ústí nad Labem 16 mladých lidí, kteří se jí nakazili v plaveckém bazénu.

paul1

Jsou tady lidé s ALS, to je jedno ze zlých onemocnění.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Amyotrofic­k%C3%A1_later%C3%A1ln%­C3%AD_skler%C3%B3za