Kryšpín

Která je pravda o přerušení dodávky v ropovodu Družba?

Četl jsem první zprávu RF zaplatila ovšem UA platbu vrátila z důvodů sankcí na Rusa.
Druhá zpráva RF nezaplatila poněvadž jsou uvaleny sankce.
Třetí zpráva za přerušení nemůže UA ani RF ale banka.

Nejlepší odpověď
led

Podľa včerajšej oficiálnej správy ministra hospodárstva SR.
Rusko zaplatilo tranzitný poplatok v hodnote približne 10 miliónov € a akýsi „malý úradníček z provinčnej banky v Španielsku, alebo Portugalsku“ vzhľadom na sankcie EU voči Ruskej federácii po 3 dňoch (okrem So/Ne) intenzívne premýšľal, čo urobiť a pre blaho svojho svedomia preventívne poplatok vrátil naspäť odosielateľovi. Taká je oficiálna verzia.
Neoficiálna verzia:
Rusko poplatok zaplatilo,
Peniaze bolo vrátené naspäť a okamžite Ukrajinská strana oznámila: „Rusko nezaplatilo za tranzit a preto sa tranzitné potrubie zatvára.“ a tranzit cez Južnú vetvu (Maďarsko, SR, ČR) sa zatvára a ropa prestala tiecť. Ale Ukrajina svoju dávku ropy naďalej bez problémov z nepriateľského Ruska poberá.
Dnes už je Južná vetva ropovodu otvorená a ropa tečie, pretože Maďarsko už včera ráno poplatok zaplatilo priamo Ukrajine. Sulík, tj Min Hospodárstva SR prirodzene sa hneď popoludní pochválil, ako všetko rýchlo zariadil.

Pozor. k tejto téme nájdete na internete a v médiách veľa pravdy a veľa nepravdy, len tá jedna jediná, tá skutočná pravda, kto stál v pozadí a na čí príkaz tento „záhadný jav“ vznikol ostane utajená v archívoch.

A ten malý úradníček z Pyrenejí?, možno už s veľkým odstupným sa opaľuje kdesi na pláži pre vyvolených… Splnil svoju úlohu, tak čo?

Dochy

¨Přestaňte už s tou „hyperkorektní“ češtinou. „Která je pravda o…“ není česky.

Kryšpín

Led a nyní si představte občané v kategorii nádeník do tohoto rozdělení patří i někteří důchodci s nízkým příjmem přečtou si jenom první zprávu jdou na melouch anebo si dají šlofíka a poté začnou šířit dezinformace okamžitě orgány potírající nepravdu vysunují tykadla a nádeník může být stíhán.
Proto dle mého názoru solidní novinář si ověří informaci u presidenta UA a poté teprve vypustí svoje moudra.

led

Teoreticky by ropa mala tiecť do ČR zajtra, tj v piatok, alebo v sobotu.
Zdroj mediálne informácie vládnych zdrojov.

led

Keby len tí s nízkymi platmi.
Horšie je, že niektoré hlavné médiá zverejňujú spravodajstvo o rope a nielen o rope, s účelovým vynechaním dôležitých nosných informácií, čim spravodajstvo skresľujú v prospech svojich pánov a vládcov.

led

Aktuálny dodatok podľa spravodajstva médií v súčasnosti tj. 11.8.2022 ruská ropa do ČR ešte netečie a otvorenie ropovodu je ešte v riešení… https://www.e15­.cz/valka-na-ukrajine/dodavky-ropy-ropovodem-druzba-do-ceska-nebudou-obnoveny-1392278

Nikdy nedôveruj falošným kamarátom. Priatelia sú si rovní. Tomu, kto skláňa hlavu pred mocným „priateľom“, sa často môže stať, že o ňu príde. Ako by dnes hovoril Josef Švejk: „Tak nám zabili Družbu. Na Štarburg! Tady to máte černé na bílým… Na Únii!“

led

moje zdroje k odpovedi:
Ak si vyhľadáte na Youtube, vyjadrenia a tlačovky k tejto téme, pozriete do printových a internetových spravodajských médií toto originálne podklady pre moje krátke vysvetlenie tam nájdete.