Joei

Křivé obvinění – lži

Jak mám postupovat? Žena na sociálce a u soudu uvedla, že jí neplatím výživné pouze v září minulého roku jsem jí poslal 2000,–. Opak je pravdou a já mám výpis z banky kde je jasně napsáno, že jí měsíčně celí rok 2013 platím 2000,– ten, ale nikoho nezajímá.
Dále, žena se po tají narychlo odstěhovala a vzala si sebou jenom nejmladší dceru, ani jsem se nerozloučil. Dvě děti mi doma nechala a já se o ně starám, žena o ně nemá zájem. Na sociálce uvedla jako důvod odstěhování, že jsem jí psychicky týral, to ovšem nebylo možné, protože se doma nezdržovala již delší dobu a když tak jen vyspat. Dceru vzala sebou, jako rukojmí. Do školky za ní nemůžu a do paneláku kde bydlí také ne, mám to zakázané, protože jí údajně psychicky týrám a má ze mne trauma a strach. Není to pravda, dcera chce bydlet u mne a je štěstím bez sebe když jí co 14 dnů vidím. Sociálka jen poslouchá a nic neřeší, už jsem tam byl patnáctkrát.
Dá se nějak bránit proti jejím lžím a křivím obviněním?
Rozvod tady neřeším, ale vadí mi když ze mne dělá všude tyrana a štve proti mně moje vlastní dceru. Dcera se mne ptá „Tatínku máma říkala, že tě už neuvidím a ty jsi přijel, hurá. Tatínku maminka říkala, že mne nemáš rád, že to není pravda.“.
Děkuji všem za pomoc.

Nejlepší odpověď
anonym

Naopak bys tu měl řešit rozvod. Zřejmě tyhle nechutnosti s ním souvisí. Ani sociálka, soud nebo policie nemohou se situací nic udělat, pokud se nepodaří prokázat, kde je pravda. Žena na to jde chytře. Je třeba ji předběhnout. Podej na ni žalobu za „únos dcery“, pokud jí nebyla svěřena do vlastní péče, za zanedbání výchovy dalších dětí, pokud nebyly svěřeny do tvé péče a za podávání nepravdivých informací institucím, které mají ve vaší při rozhodnout. Takové docela hnusné opatření, které leckdy funguje, je hlášení jejích přestupků na policii při každém nedodržení vašich vzájemných dohod, rozhodnutí sociálky nebo soudu.
Připrav se na to, že je to boj. Nechutný, únavný a vleklý.
Požádej sociálku o nařízení psychologického vyšetření dcery, kterou matka evidentně proti tobě navádí.
Lži mohou fungovat jenom do určité míry. Žádný z úřadů ani policie na ně nemohou přihlížet, pokud se je nepodaří prokázat jako pravdivé informace.
Nezávidím Ti to. Drž se.

Další odpovědi
Reezo

Křivé obvinění je trestný čin proti pořádku ve věcech veřejných podle § 345 trestního zákoníku. Spáchá jej ten, kdo jiného lživě obviní ze spáchání trestného činu, jeho prostřednictvím je tedy chráněna jak čest všech občanů, tak řádný výkon pravomocí orgánů činných v trestním řízení.

Základní trestní sazba jsou až dva roky odnětí svobody, pokud by byl přímo dán úmysl přivodit trestní stíhání jiného, zvyšuje se o jeden rok. Kvalifikovavé skutkové podstaty, např. křivé obvinění prostřednictvím médií, poškození jiného v zaměstnání či rodině, úmysl zakrýt nebo zlehčit vlastní trestný čin nebo způsobení značné škody, resp. škodu velkého rozsahu, vede k trestu odnětí svobody na dvě léta až osm let, resp. tři léta až deset let.

Pokud to máte jak dokázat, tak bych si nedělal hlavu s orgány činnými. Vyjde najevo, že jste byl křivě obviněn a klidně bych se i bránil, abych měl kompletní rodinu. Záleží na vás, jak daleko zajdete.
Doplňuji:
Stačí zadat nadpis otázky do googlu a hned první se to ukazuje. Kolikrát stačí nadpis otázky napsat do googlu a odpověď je na světě 🙂 Jinak jestli se budeš chystat do právního sporu, tak bych ti doporučil se poradit s právníkem, jak již psal badisko.

badisko

Tohle je na odbornejsi pomoc …napis treba zde .. http://www.pravni-rady.eu/bezplatna-pravni-poradna-online nebo proste do vyhledavace google.cz napis online pravni poradna … a vyber si …:d tady moc pravniku neni …:D …

Reezo

Já si myslím, že na úřadu si musí poznamenat to co jim říká osoba o druhé osobě. Ohledně toho výživného. Pokud to bylo hlášeno, tak to budou muset zkontrolovat jestli to tak opravdu bylo nebo ne. Nejhorší je, že automaticky soudy atd… přihlížejí spíš k tomu tvrzení ženy. Takže žena má vždy lepší pozici v tom bojovat o děti, což není fér vůči nám a to ženy furt volají po rovnosti, ale přitom není možná

Joei

Máš pravdu, to jsem pochopil. Odpověď na mojí stížnost na sociálce je „S tím se nedá nic dělat.“, pokud si stěžuje žena pomocí lži, musím se dostavit na sociálku podat vysvětlení a jsem napomenut.
Právníka mám, ale je to také chlap a jak jsem viděl u odvolání, celkem 6 žen, musel ty soudkyně také poslouchat a ty si dělaly co chtěly.

bolak

Nojo, takhle jsi v nevýhodě, v prvý řadě bych si najal právníka ženu, aby to byl rovnej boj, a né muži proti ženám (kor když ženy jsou soudcem i porotou). Za druhý, až půjdeš příště na sociálku k „výslechu“, tak vem sebou děti, tak aby tě i ty sociální pracovnice viděli, jak se s nima vedeš za ruku a že se tě nebojej, aby i ony pochopili že nejseš ta příšera ukusující malým dětem hlavy, jak jim tě nejspíš vykreslila tvoje pani. Za třetí, jak píše ocko, jakejkoliv odklon tvojí paní od sepsaných regulí si zapisuj a ihned hlaš sociálním pracovnicím, abys měl vůbec nějakou šanci. Taky bys měl děcka častěji vytahovat třeba do zoo, do kina a na další veřejný akce který maj rádi, aby měli o čem vyprávět až se jich budou jednou sociální pracovnice vyptávat. Ono to vypadá líp, než kdyby tam jen seděli jak blumy a jejich top zážitky se odehrávaly u televize nebo na facebooku. Taky by nebylo od věci zajet k tchyni a tchánovi, abys nebyl ty ten kterej přerušil se všemi kontakt a odmítá dětem styk s jejími nejbližšími příbuznými. Plus taky byse hodilo něco i vysondovat, a poptat se (jako že starostlivě) co se to s jejich dcerou děje. ;)