Odvolání při rozvodu dohodou

Dobrý den,
máme s manželkou podanou žádost o rozvod dohodou. Rozvod i majetkové vyrovnání (před notářem) vypracovala manželka, a já, protože se nehodlám soudit jsem s jejím návrhem souhlasil. Nyní mě manželka řekla, že do majetkového vyrovnání si napsala málo peněz a chce, abych jí přidal peníze. Má právo na odvolání majetkového vyrovnání, nebo může je zpochybnit, či se může se ještě nějak soudit?
Děkuji

Odpovědi
standa

Do doby než bude vynesen rozsudek a dále do doby než bude tento rozsudek pravomocný, má právo kterýkoli účastník řízení sdělovat soudu jakékoli doplňující návrhy, námitky, připomínky…atd.

Ve vašem případě je tedy víc než pravděpodobné, že soud na základě zmiňovaných námitek manželky, neschválí navrhovanou dohodu a bude nařízeno další jednání…

Pokud se neshodnete v majetkovém vypořádání, bude muset rozhodnout soud, bude to ale ´složitější´ než-li tzv. „rozvod dohodou“.

btw. váš název otázky „Odvolání při rozvodu dohodou“ je nepřesný, protože institut odvolání lze použít až po vyhlášení rozsudku…, ale vy zmiňujete jinou záležitost (to jen tak na okraj 🙂