Beno

Krávy produkují metan. Opravdu mají krávy tak velký vliv na změnu klimatu?

Bude nedostatek mlečných výrobků, budou za vysoké ceny. Co budeme jíst?

Nejlepší odpověď
zjentek

No, jasně. Na tomto tvrzení je obdobně pravdy, jako na prospěšnosti vakcinace proti kovidu.

Další odpovědi
Ametyst

Musí se vyvolat umělý nedostatek, propagandou o “ změně klimatu” a pak se zvednou ceny. Ještě se neví, jestli se otepluje nebo ochlazuje, ale hlavně se straší. Všeho bude nedostatek. Nejsme na planetě žádoucí.

dubraro

Nemají. To jsou alarmistické lži.

Pepa25

Velký ne, ale také ne nezanedbatelný (rozhodně větší než oblíbený mýtus, který koluje po sociálních sítích, že „emise z aut a letadel se regulují, ale u lodí ne a přitom ty škodí nejvíc“).
Nemyslím si, že bude nedostatek mléka nebo mléčných výrobků: většina dobytku se chová na maso, takže logicky je tlak v prvé řadě na omezování masa.

paul1

Asi mají, tady o tom něco je:

https://zpravy­.tiscali.cz/a-ta-krava-metan-dava-pozeneme-ji-na-emise-331699

Zdroj: https://ekolis­t.cz/cz/zpravo­dajstvi/zpravy/jak-kravy-vypousteji-metan-krkanim

Ametyst

Vřele doporučuji jako klimatickou autoritu Patricka Moorea. Vysvětlí vám koncentrace CO2, i to, že Země není skleník.

Beno

Když mají krávy tak významný vliv na změnu klimatu, proč ten biometen nezachytáva přímo na krávě do nějakých vaků. U ustájeného dobytka by se mohl jímat přímo pod stropem kravina, protože je lehčí než vzduch. Potom by se mohl spalovat, popř. energetický využívat.
Ze současných skládek komunálního odpadu uniká metan, to se neřeší. Vzniklý skládkový plyn se může energetický využívat v kogeneračních jednotkách.

Dochy

Z mnoha skládek se plyn zachytává. Třeba jednu máme těsně za hranicí obce a tam po obvodu vedou z hromady trubky…

Pepa25

Pokusy se zachycováním existují, něco dělají v Německu.

zjentek

Stačí nekácet stromy a máme klid, ale… Kdyby se nevykácel prales někde v JA, tak by nebylo kde dát halu na krávu, která nese značkový steaky, že? Jak prosté..