Avatar uživatele
bolak

Králík si nenechá ostříhat drápky

Mám strašně hodnýho králíka, ale vždycky když přijde řas na stříhání drápů, tak se chová iracionálně (a to i na králíka). Jakmile vidí nůžky, začne kopat a škrábat. Když už se konečně dostaneme ke stříhání, (trvá mi to vždycky minimálně půl hodiny než se mi ho podaří uklidnit) tak schválně ucukává packama jak dopředu, tak i dozadu a do stran, a někdy i těsně před tim než šmiknu, takže se taky dost bojím aby mi neucuk a já ho neštíp do packy. Většinu drápů mu nakonec ostřihnu, ale ty dva „palce“ na předních packách, ty on prostě vždycky zatne v pěst a na ty jsem prostě krátkej. Dá to strašnou práci, trvá to dlouho a jsou tu rizika. Poradí mi někdo jak na to? Neexistuje nějakej uklidňující prostředek pro králíky, že bych ho na 20 minut uspal a vklidu bych mu to ostříhal? Třeba nějaká bylinka nebo tak něco. Díky za rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Drap, Lucijej, kosaaaak, anonym před 4625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Džuls

Skús niekoho poprosiť, nech ti ho podrží a ty sa budeš čisto venovať len nechtíkom. Ja mám zase zajka, ktorý je strašne divoký- neposedí ani sekundu, ale keď mu ideme strihať nechtíky, alebo ho kefujeme, tak je pokojný jak baránok . Neviem čím to je, ale pravdepodobne mu to robí dobre.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Pokud se stříháním drápků. nemáte zkušenosti, požádejte o předvedení Vašeho veterináře nebo zkušeného chovatele. -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
karolka<3

Znám to, taky mám králíka, který tohle dělá, bohužel, už jsme měli nehodu s ustřihnutým drápkem :( Ale zkuste neukazovat kleštičky a králíčkovi zakryjte hlavu, třeba peřinou. Mám to odzkoušené. A ať vám ho třea někdo ještě projistotu podrží :) Tak přeji hodně štěstí. A když to nepůjde, tak veterinář.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

To samé je u našeho morčete a proto mu drápky stříháme ve dvou, jeden drží hlavu s tlamičkou, aby nekousalo a pak nohy, druhý mu je pak v klidu ostříhá a funguje to. Zkuste si vzít na stříhání kleštičky na nehty, s těmi to jde lépe a po stříhání ho odměňte.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek