bolak

Králík si nenechá ostříhat drápky

Mám strašně hodnýho králíka, ale vždycky když přijde řas na stříhání drápů, tak se chová iracionálně (a to i na králíka). Jakmile vidí nůžky, začne kopat a škrábat. Když už se konečně dostaneme ke stříhání, (trvá mi to vždycky minimálně půl hodiny než se mi ho podaří uklidnit) tak schválně ucukává packama jak dopředu, tak i dozadu a do stran, a někdy i těsně před tim než šmiknu, takže se taky dost bojím aby mi neucuk a já ho neštíp do packy. Většinu drápů mu nakonec ostřihnu, ale ty dva „palce“ na předních packách, ty on prostě vždycky zatne v pěst a na ty jsem prostě krátkej. Dá to strašnou práci, trvá to dlouho a jsou tu rizika. Poradí mi někdo jak na to? Neexistuje nějakej uklidňující prostředek pro králíky, že bych ho na 20 minut uspal a vklidu bych mu to ostříhal? Třeba nějaká bylinka nebo tak něco. Díky za rady.

Nejlepší odpověď
Džuls

Skús niekoho poprosiť, nech ti ho podrží a ty sa budeš čisto venovať len nechtíkom. Ja mám zase zajka, ktorý je strašne divoký- neposedí ani sekundu, ale keď mu ideme strihať nechtíky, alebo ho kefujeme, tak je pokojný jak baránok . Neviem čím to je, ale pravdepodobne mu to robí dobre.

Další odpovědi
anonym

Pokud se stříháním drápků. nemáte zkušenosti, požádejte o předvedení Vašeho veterináře nebo zkušeného chovatele. -iv-

karolka<3

Znám to, taky mám králíka, který tohle dělá, bohužel, už jsme měli nehodu s ustřihnutým drápkem :( Ale zkuste neukazovat kleštičky a králíčkovi zakryjte hlavu, třeba peřinou. Mám to odzkoušené. A ať vám ho třea někdo ještě projistotu podrží :) Tak přeji hodně štěstí. A když to nepůjde, tak veterinář.

samicek333

To samé je u našeho morčete a proto mu drápky stříháme ve dvou, jeden drží hlavu s tlamičkou, aby nekousalo a pak nohy, druhý mu je pak v klidu ostříhá a funguje to. Zkuste si vzít na stříhání kleštičky na nehty, s těmi to jde lépe a po stříhání ho odměňte.