Avatar uživatele
Registrovaný

Krajský úřad mě uznal vinnou dle §50 ods.b-zatajení nálezu (bez nároku se odvolat)mám nějakou možnost se dál bránit.

Doplňuji:
Je tam napsano proti tomuto rozhodnutí se nelze odvolat.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele

Kdyby šlo o škodu do 5 tisíc Kč, tak by byla řešena přestupkovou komisí, ta spadá pod kompetenci úřadu, který tuto přestupkovou komisi má zřízenou. Nikoliv pod Krajský úřad. Vyšší škody (škodu nikoliv malou, či větší) řeší soud v občanském, případně v trestním řízení. Pokud se jednalo o soudní řízení a skončili jste na úrovni "kraje", tak už se nejspíš jednalo o odvolací řízení.
V každém rozhodnutí a rozsudku máte uvedeno, jakým způsobem lze zjednat nápravu v případě dle Vás nesprávného rozhodnutí. K tomu slouží odvolání ke krajskému soudu a dovolání k soudu nejvyššímu. Podívejte se dolů do dokladu, který jste k poslednímu rozhodnutí dostala, a podle toho postupujte dále.
Doplňuji:
V tom případě je rozhodnutí (rozsudek) definitivní. Pouze v případě, že byste měla za sebou odvolací řízení u soudu a bylo by průlkazné, že při soudním řízení se soud dopustil procesních chyb, byste mohla podat do 3 dnů od obdržení rozsudku dovolání k nejvyššímu soudu.
Zřejmě by Vám pomohlo zajít na konzultaci za nějakým advokátem. Ten by Vám řekl přesně, zda má smysl ještě zkoušet nějaké další kroky.
Jeden advokát mi před pár lety řekl, že je chybou lidí naší republiky, když se domnívají, že právo a spravedlnost by měly jít ruku v ruce. Ono to tak, bohužel, často není.
Smiřte se s tím, že jste při prohrála, vyrovnejte závazky, které Vám z toho plynou a "běžte dál". Ani pokud jste byla v právu a nevyšlo to, neberte to jako osobní prohru. Takhle tady prostě zákony fungují. Nepodaří-li se něco prokázat, tak se s tím nedá nic udělat.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

s.o.s.

Opravuji jedná se o § 50ods.1b-zatajení věci.Odvolala jsem se ke krajskému a tam potvrdili rozhodnutí o mé vině.je tam napsáno-proti tomuto rozhodnutí se nejde odvolat.

Avatar uživatele

anonym

Bohužel, je mi to líto, ale zdejší soudy fungují tak, jak fungují. Nejrozumnější je přijmout výsledek, dořešit vše, co s tím souvisí, a dál se starat o svůj život bez ohledu na to, jak dalece Vás to poznamenalo. Pocit křivdy asi budete cítit dlouho, ale nenechejte se tím otrávit.

Avatar uživatele
Registrovaný

s.o.s.

Děkuji za odpověd a povzbuzení do dalšího života.Je to hrozně,že Vás někdo takto křívě obviní a slušný člověk se nemá jak bránit.Ta paní co po mě chtela ty udajne penize tak je manželkou policisty-tak to bylo předem prohrané,ale máte pravdu život jde dál.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2164
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 929
Zlatý mosoj 677
Zlatý gecco 534
Zlatý led 532
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 433
Zlatý JájsemRaibek 399

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.