fortin

Kovové zárubně se potí

Stavěl jsem verandu. Je zateplená polystyrenem o tl. 100 mm, okna plastová, vchodové dveře mají kovové zárubně. Uvnitř verandy je přes 15°C, venku 5. Na futrech je viditelná vysrážená voda. Je to tím že dveře nemají žádné těsnění? Pro bližší popis uvádím
http://www.stre­am.cz/video/227/397455-kovove-zarubne-se-v-zimnim-obdobi-poti

http://www.stre­am.cz/video/227/397468-z-kovovych-futer-tece-voda

Nejlepší odpověď
panenka

ano máš pravdu je to tim že dveře nemají žádné těsnění.skus si je zateplit a uvidíš že se ti vysražená voda ukazovat nebude.

Další odpovědi
cheef

Kondenzace nastává v případě , že teplota povrchu je nižší než teplota rosného bodu.
Ten je pro teplotu vnitřního vzduchu 15oC a relativní vlhkost 50% 3,7oC, při 60% – 6,3oC,při 70% – 8,6oC atd. To znamená, že při stálé teplotě vnitřního vzduchu stoupá teplota rosného bodu se zvyšující relativní vlhkostí.
Dle videa se jedná o plechovou zárubeň bez přerušeného tepelného mostu. Protože ocel je dobrý vodič tepla, bude se teplota vnitřní části zárubně blížit více teplotě exteriéru, než interiéru a protože bude nižší než teplota rosného bodu – nastane kondenzace.