BENYTA

Můžu se při koupi kravského hnoje spolehnout na foto na Bazoši?

Našla jsem inzerát, kde prodávají kravský hnůj za 300/t.,jenže doprava je poměrně z dálky, tzn, čelím rozhodnutí, zda přijmout podmínky dražší dopravy než produktu… a pak. ..nekupuji místo pravého hnoje jen použitou slámu s příměsí exkrementů?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… a nemáš v okolí nějakého zemědělce ???

Další odpovědi
paul1

Určité riziko tam bude. Nemáte u Vás chovatele králíků? Hnůj od nich je také dobrý, mám dlouholeté zkušenosti. Míchám ho s plevelem a odpadem zeleniny z kuchyně a je výborný, ale musí být aspoň dva roky starý. Ono ale to samé platí i o hnoji kravském.

dudu

Nezbytné je, aby u chlévské mrvy proběhla fermentace a vznikl tak chlévský hnůj.
Tento proces mj. zničí klíčivost většiny semen plevele. Podle fotky lze jen těžko situaci posoudit. Důležité jsou rovněž náklady na formanku.
Z těchto důvodů raději kupuji sušený kravský hnůj. Je sice dražší, ale dobře se zapracovává do půdy a díky horku při sušení nezapleveluje pozemek.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

… bacha, někde stelou pilinama místo slámy …