Avatar uživatele
AnnMary

Koupě domu bez RK?

Zdravím! Chystáme se s přítelem koupit dům. Prodávající jej prodává vlastním jménem (bez RK). Zajímalo by mne, kolik mne budou stát přibližně „věci okolo“ – notář, smlouvy, katastr, daně (vím, že daň z převodu je 3% a že jej většinou platí prodávající a notář zabere ± 10 000??). Kupní cena je 1 800 000Kč.

Máte někdo zkušenosti s takovou koupí? (bez RK)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? tom004, suaeda před 4291 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Povinná je pouze daň z převodu nemovitosti, kterou platí prodávající, kupující je ručitelem a poplatek 1000 Kč za vklad do KN. Když si sepíšete smlouvu sami, notáře nepotřebujete. Otázkou je jen vzájemně akceptovatelná dohoda o úschově peněz. Není od věci mít předem připravený posudek soudního znalce, který stejně bude potřeba k přiznání k dani z převodu nemovitosti.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Kupovat ho já,určitě si najdu na zprostředkování prověřenou RK,jsou i u nás,a pověřil ji provedením koupě/prodeje. Když si sečteš všechny položky při soukromém nákupu,vyjde to většinou mnohem dráž a nemáš 100% jistotu,že se na něco nezapomnělo. Ale to nejdůležitější pro mne by bylo,slušná RK,dává právní záruku na čistotu prodeje/nákupu,včet­ně později vznesených nároků třetí osobou, po dobu deseti let,což je zároveň promlčecí lhůta na uplatnění takovýchto nároků. Dělal jsem v oboru,vím o čem píši.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Notářká odměna je tuším uvedena přímo v zákoně.

Rozhodně méně než služy realitních kanceláří i když ony možná budou tvrdit opak.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek