růžička

Kotel ÚT – prostředky na lehčí čištění. ÚT /násypná šachta zadehtovaná/. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
01Ricco

Myslím, že tady není jiná možnost než to čistit mechanicky, nějakou škrabkou a pod.

Další odpovědi
anonym

Jsou i takzvané chemické čističe typu „Kominíček“,ale nezdá se mi,že by až tak pomáhaly.Já osobně roztopím kotel pouze dřevem až dehet změkne a potom kvalitní drátěnou štětkou a ostrou škrabkou dehet odstraním.Ale nejdříve zjistit proč kotel dehtuje.

greycell

pokud kotel silně dehtuje i při spalování dobře proschlého paliva, bývá problém, mimo jiné, v nevyváženosti soustavy, např. silný kotel na malý objem vody, což vás nutí přikládat jen „zlehka“ a násypnou šachtu pořád olizují plameny.