plebs

Nevíte, kde dohledat informaci o koupi kotle na tuhá paliva pro chudé?

Kotel na tuhá paliva pro chudé nemohu dohledat?

Proběhla krátká informace v médiích kotel pro chudé, který bude mít spotřebu 1/3 proti dnešním, je na tom něco, neb je to kachna.

Nejlepší odpověď
Drap

Proč kachna, zakup jakýkoli kotel a spal jen jednu třetinu paliva a budeš ho mít. Jen zřejmě zapomněli říct, že budeš mít jen 1/3 tepla.

Další odpovědi
cukrar

plebs, co jste to slyšel za blábol?

nyjono

Kotel pro chudé???
Kotel, který má nižší spotřebu paliva a přitom stejně vysoký výkon bude přiměřeně dražší.
Podobně jako krby s dvojím spalováním. Zjednodušeně.

EKSOT123

Zkus hledat podle hesla: „účinnost kotlů na tuhá paliva“, ještě vyšíí účinnost, mají „kondenzační kotle“, ale asi dehtují komín, málo vydrží a budou asi dražší.

Jiří Bohumil

„Z prdu bič neupleteš“ a účinnost uhelného kotle je dána max. do cca 70%. A množství tepla je dáno výhřevností paliva x účinnost kotle.
Spotřebuj 1/3 paliva a budeš mít i 1/3 tepla.
To je spíše informace pro chudé duchem. 🙂