Avatar uživatele
mikik

Konec kotlů na tuhá paliva?

Dobrý den.Chci se zeptat jestli je pravda ,že podle nějakého zákona v dohledné době se nebude smět topit klasickými kotli na tuhá paliva?Za odpověď předem děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 3713 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Ne. Akorát nově prodávat se budou moct už jen kotle s nějakou energetickou třídou, tuším 4. Pokud budou staré kotle zakázány, asi to nebude zákonem, ale místními vyhláškami, tj. bude to na každé obci, jak to povolí či zakáže.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Není to pravda…
Jen nové kotle musí splňovat přísnější parametry, kotlů již nainstalovaných (po dobu jejich ´životnosti´) se tato omezení netýkají (podobné podmínky – jen přísnější a sledovanější, se týkají např. aut).

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

Teď se smí prodávat jen kotle s en. tř. 3 a vyšší. Od roku 2017 do roku 2022 musí každá kotelna projít revizí, ta která bude mít energetickou náročnost horší než 3, revizí neprojde. U nás teď dávají dotace na kotle. Nevyplatí se. Jsem si vypočítala snad 10 variant a žádní pro mě není výhodná. Nechápu tu energetickou třídu, ty dotované kotle, kromě paliva, spalují i elektřinu, jsou totiž automatické, a elektřinou fakt nešetří běžně 200 i 300W, tak jaká ekologie???

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
arygnoc

škoda, že to nie je pravda.

na druhej strane, štát by mal do toho tiež vraziť nejaké peniažky – do ekologického kúrenia (topení), pretože niekde je to v zime na zadusenie.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Ano, je to tak,ale až v dohledné době. Takže se zatím ničeho neobávejte a čtěte zde:
http://bydleni­.idnes.cz/vyme­na-kotlu-v-cr-0ey-/stavba.aspx?c=A120323­_1753284_stav­ba_web

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dolakj

Jak zjistím že můj kotel vyhovuje nové normě?

Zdroj: http://www.levne-krby.eu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek