BENYTA

Kombucha – prosím o návod na pěstování.

Můžu si je najít, já prosím o nějaký nenáročný – jednoduchý, vyzoušený v praxi, nebo aspoň z doslechu.
Už mám koupenou matku. Díky všem.
Doplňuji:
Myslela jsem spíš návod někým vyzkoušený, ale i tak díky.

Nejlepší odpověď
beer

Stačí dát dotaz do Googla:
http://www.pra­voslav.gts.cz/kom­buch3.htm

nebo přímo sem, nahoru do modrého pole:
http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­87&q=kombucha&sa=Vyh­ledat#735

Další odpovědi
Danča84

Jestli chceš, napiš mi email, a pošlu Ti to v příloze, sem to je moc dlouhé. Já houbu pěstuji a občas i rozdávám (má se darovat, ne prodávat), a návody posílám emailem. Jednoduché a srozumitelné, mám přesný postup CO dělat, s vynechanou „omáčkou“ PROČ to dělat:-) Plus obsah živin a přínos pro zdraví. Mám to ve wordu, k vytisknutí.
Pro Atriplex – v mléce se nepěstuje kombucha, ale kefírová tzv. Tibetská houba, to jsou 2 různé druhy!

atriplex

Já pěstoval obě verze – v čaji i v mléce.

  1. Do sladkého čaje jsem dal kombuchu a za několik dní (dle teploty) jsem měl lehce, ale opravdu lehce alkoholický čaj (alkotestrem nezměřitelné). Velmi dobře chutná v létě, kdy chlazený osvěží. Houba se pak dá do nové násady.
  2. Do mléka se dá násada a v pokojové teplotě za několik dní vznikne něco jako kefír. To se scedí, houba se propláchne do čista pod tekoucí vodou a dá se do nové násady.