Avatar uživatele
zjentek

Koluje v klasickým PC nějaká kapalina/roztok?

Zdá se mi, že mně v PC žbluňká. Přesně tak, jako když lednice právě přestane chladit a pak ještě nějakou dobu slyšíme zvuk ze šasi, jakési žbluňkání, děkuji. (;

Zajímavá 0 před 1506 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Asi tam máš žáby.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Některé PC mohou mít vodní chlazení, jako např.: https://www.con­rad.cz/vodni-chladic-pc-thermaltake-water-3-0-riing-red-280.k1558932?ic­c=category-carousel-2level&icn=toprate-chlazeni-pc Nebo jsi tam zašil plucku rumu a zapomněl na ni. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Nemusí kolovat. V zásadě stačí jen trubička z části naplněná speciální kapalinou. Jeden konec je na teplé straně, druhý na studené straně pasivního chladiče. Jak se kapalina ohřeje, přemění se v páru a ta roznese tepelnou enetgii do zbytku chladiče. Tam zkondenzuje a vrací se na eplou stanu. Většinou jsou tyto trubice integrovány přímo do chladiče.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Obvykle ne, pokud by tam kapalina opravdu byla (od výroby) tak bys to určitě zjistil nejpozději až by ses podíval pod dekl. Ale u většiny PC s vodním chlazením to poznáš už na první pohled (externí radiátory, viditelné expanzky apod…)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

Edison, sice máš pravdu, ale kapaliny je v těch trubičkách (odborný název je heatpipe) několik jednotek až desítek kapek, takže se to zcela jistě navenek nemůže projevovat šploucháním :)

před 1506 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Jooo… já si na to slovo nemohl vzpomenout. To s tím množstvím máš samozřejmě velkou pravdu. V našich velkých chladičích je toho jistě víc, ale celá masa je tak velká, že to určitě není slyšet. U malých… no.. kolikrát je to jen trubička s naletovanými žebry na povrchu… nevím, jestli by to bylo možný slyšet (ač si sám taky myslím, že spíše ne, ale akustika je stejná duchařina, jako EM, sakra… 😁)

před 1506 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet