Rokio

Kolikrát týdně se musí člověk koukat na pornografii, aby se dal považovat za závislého na pornu?

Podle mě je závislý na pornu člověk, který ho musí sledovat každý den. Jedná se ale pouze o můj subjektivní názor.

Otázku podkládám, protože mě odpověď na ní zajímá. Sám se dopouštím této neřesti a zároveň držím celibát. Nikdy jsem neměl sex.

Podle některých zdrojů je smilstvo sex mimo manželství. Na základě jiných zdrojů je to přemrštěná touha po sexu.

Ani jedno z toho nemám. Neměl bych tím pádem se dopouštět smilstva. Nedopouštím se sexu mimo manželství, ani netoužím po sexu. Mám jiné priority.

Jsem úchylem (parafilikem)?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… na sledování porna (samozřejmě, že nemyslím dětské) nevidím nic špatného …
… záleží, co si představíme pod pojmem často: hoďku denně nebo tři dny v kuse každej tejden …
… každej to má nastavený jinak a v dlouhotrvajícím vztahu to může bejt i zdroj inspirace …
… pro sing způsb odreagování …
… jako neřest bych to neviděl a osobně tuto činnost schvaluju, je to o moc více záživnější než sledování politických debat, vřele doporučuju …

Další odpovědi
Midas

Stačí, že má člověk nutkání se na něj dívat a nemůže tomu odolat.

Sexuální život je každého věc (kromě násilníků a deviantů) a nikomu do toho nic není, včetně jeho potřeb, masturbace,… Téměř každý si v pubertě prochází procesem objevování sebe sama – i vlastního těla (kolikrát „to studují“ s někým dalším :D).
Sledování porna mně osobně připadá divné – sledovat dva nebo i více cizích lidi, kteří se účelně nechají natáčet při kopulaci. To už mi připadá rozumnější zajít do bordelu (vážně). Nechápu tu potřebu sledovat někoho jiného, jak „to“ dělá, ještě k tomu v offline světě, někde na síti. Je to samozřejmě nějaký způsob ventilování svého pudu (což by šlo i bez těch vedií, ale tohle ten pocit asi umocňuje). Je to pak buď neschopnost si někoho k tomu najít, nebo závislost na sebeukájení… Proto mi už připadá rozumnější (přirozenější) zajít do bordelu (ale jinak se mi prostituce celkem hnusí, ale porno je taky prostituce akorát víc komerční a stává se z toho jakoby kult, který ty pornoherce/pros­tituty ještě oslavuje, uznává. A přichází s tím plno dalších problémů jakoje mj. ta závislost na pornu, nereálné představy o sexu a často pak i problémy si někoho najít nebo „to“ dělat ve skutečnosti).

jsemjá

Na pornu je závislý ten člověk, který bez toho týden nevydrží. Jestli masturbuješ, také se dopouštíš hříchu, ale asi každý to někdy udělá, takže to vyznej. Sledování porna, není smilstvo, samo o sobě, ale špatná věc to je.

Kelt

Existuje zákon přechodu kvantitativních změn v kvalitativní. Když budeš chodit do posilovny, tak po určitém počtu cviků, s příslušným závažím, se ti budou měnit svaly. Když se budeš denně učit cizí slovíčka a mluvit, tak za chvíli budeš umět daný jazyk. Stejné je to se sportem, hrou na hudební nástroj a podobně. To je aktivní činnost. Když si budeš pravidelně číst pohádky, dívat se na historii, poslouchat hudbu, sledovat třeba i to porno, tak je to tvoje věc. Nemusíš o tom nikomu říkat. a nemusíš se omlouvat. Tvůj soukromý život je jenom tvůj. Pokud máš problémy, tak je řeš s příslušným pracovníkem, který si zjistí potřebné věci a je vázán tajemstvím. A zase používáš výrazy a moc v tom nemáš jasno. Proč se tedy díváš na porno, když tvrdíš, že nepotřebuješ sex? I to je sex. Pode nějakého výzkumu, myslí muž i žena na sex každých 10 minut. Nevím přesně tu hodnotu. Ale myslet, neznamená to provozovat. A odpověď na tvou otázku. Pokud se celý týden, tedy 7 × 24 = 144 hodin budeš stále dívat na pornografii, tak jsi určitě závislý.