Kelt

Kolikrát mohu použít PIN na kartu?

Vím, že po třech špatných pokusech se karta zablokuje. Ale princip by měl být stejný, jak u platební karty v bankomatu, tak třeba u SIM karty. Když zadám 2 špatné pokusy a kartu vytáhnu, tedy přeruším to, a pak to vyzkouším zase znovu, tak kolik voleb ještě mám? Pamatuje si karta, že se na ní 2× použil špatný PIN, nebo mám zase 3 možnosti? Děkuji

Nejlepší odpověď
Schluker

Zbude jeden pokus. Karta si to “pamatuje”.

Další odpovědi
Roman71

PIN je možné zadat špatně 3×, poté se karta zablokuje a je potřeba zadat PUK (odblokovací kód). Pokud na třetí pokus zadáš PIN správně, máš při dalším zadání pinu opět 3 pokusy. Na PUK máš 10 pokusů. Po zadání správného PUK kódu zadáváš nový PIN (může být shodný s původním). Pokud zadáš 10× špatně PUK, karta je definitivně zablokovaná a nepoužitelná.

Zdroj: Ps: při špatne zadaném pinu nepomůže ani restart telefonu, ani vyjmutí karty a vložení do jiného telefonu. Předchozí chybné pokusy zůstanou na kartě zapsané do správného zadání pinu nebo odblokování karty.

Dochy

Jak SIM tak platební karta si tohle moc dobře pamatují. Neočůráš to.

Dochy

Ještě taková poznámka: Obvykle se PIN zablokuje po 3 chybném pokusu, je to tak SKORO všude, VŠICHNI s tím počítají. Ale ono to tak být nemusí. Vydavatel karty si ji může nastavit podle svého. Jak SIM kartu, tak platební kartu, tak i jakoukoli další…