plebs

Kolik zbraní může vlastnit Čech, který má ZP doma v oplechované skříni?

Když je mu více než 18, je schopen dle obv. lékaře, bezúhonný a splní test na ZP.
Ve Švýcarsku mají někteří borci i kulomet.

Nejlepší odpověď
Emefej

Počet není nijak omezen, liší se pouze povinnosti majitele při zabezpečení zbraní a střeliva.
Jenom stručně:
do 2 zbraní a 500 nábojů – musí bát vhodně zabezpečeny proti ztrátě a zneužití (zákon nespecifikuje, co to vhodné zabezpečení znamená)
do 10 zbraní a 10000 nábojů – v uzamykatelné ocelové skříni s certifikátem na zbraně
do 20 zbraní a 20000 nábojů – v trezoru s certifikátem na zbraně
nad 20 zbraní a nad 20000 nábojů – v trezoru s certifikátem + s poplašným zařízením.

elkon – střelivo nemusí být uloženo odděleně

Další odpovědi
elkon

Počet zbraní není zákonem omezen, ale větší počet je třeba uchovávat ve speciální ocelové skříni, pro kterou existují pravidla. U sebe smí uživatel nosit jen dvě zbraně.
Zde více: https://www.saf­fort.cz/novin­ky/zakon_ucho­vavani_drzeni_zbra­ni_a_streliva

zjentek

Přiměřeně možnostem jeho peněženky jaký je člověk filozof nehraje roli.

plebs

ČR je v tomto zákoně velmi dobrá a politici jsou spokojeni.
Gumo-amice USA 2014. Deset nejlepších zemí na světě s povolením nosit zbraň a případně tasit kolty, první zcela vede USA druhá ČR na př. za první 3 týdny roku 2023 bylo v USA 38 mas. útoků za ČR je Norsko, Švýcarsko i Finsko.

Dochy

Jen taková poznámka: Myslím, že není nutné mít zbrojní průkaz v oplechované skříni 😉
A co se týče kulometu: To u nás asi nepůjde, některé zbraně jsou pro veřejnost zapovězeny pokud se nepletu (myslím, že není možné mít zbraň, která umí střílet v dávce apod…)

Emefej

Dochy > i ten kulomet by teoreticky šel, je to na výjimku od PČR, ale nedávají jí na potkání každému.

Pepa25

Zbraňovou legislativu neznám, Zaznamenal jsem jen rozšíření práva na zbraně v podobě doplnění práva bránit se se zbraní v ruce do Listiny základních práv a svobod v r. 2021. Co kdo u projednávání toho návrhu řekl, si můžete přečíst tady: https://www.psp­.cz/eknih/2017ps/s­tenprot/104schu­z/s104333.htm#r4
(malá nápověda: právo na zbraně hájilo především SPD a jediný, kdo trochu oponoval, byli Piráti (i když nakonec většinově také plasovali pro návrh))