Michal Kole

Kolik váží školní zpětný projektor meotar, že si ho učitelka nechtěla nosit z kabinetu a museli jsme dělat nosiče-šerpy?

Nejlepší odpověď
Bedy

To je úkol třídní služby – připravit pomůcky k výuce. Běžně studenti podávají mapy, nosí vycpaniny zvířat. A jinak ten meotar není příliš těžký, jeden člověk ho sám zvládne unést v klidu.
Já na tom nic špatného nebo nezákonného nevidím.

Další odpovědi
anonym

Michale, za mých školních let bylo pro žáky pověřené přípravou pomůcek před hodinou ctí, že jim učitel natolik důvěřuje, že je tím pověřil. Nepřipadali jsme si ani jako sluhové, ani jako nosiči, či šerpové. Byli jsme prostě žáci, kterým učitel(ka) natolik důvěřoval(a), že jsme mohli pomůcky do třídy z kabinetu sami donést. Dokonce mne jednou učitelka poslala k sobě domů pro vysvědčení. A to bylo pro mne teprve vyznamenání, které mi spolužačky upřímně záviděly.

www

Předpokládám, že ne tolik, aby ji k tomu opravňoval tehdejší zákon.
Jednoduše byla ‚soudružka učitelka‘ a nechtěla se s tím tahat. Pamatuji, že některým jsme museli nosit třeba i mapu, knihu ap 😁
Doplňuji:
Většinou ženy si zkrátka rády hrály na veledůležité.

brillant

cca 11 kg

led

Pokiaľ ste robili nosiča-šerpu tak ste určite zistili, že meotar okrem svojej váhy medzi 3–10kg (záleží od typu), má určitú rozmernú neforemnosť.
Ako učiteľka, podľa vás, mala okrem svojich poznámok, písacích potrieb aj rôznych iných učebných pomôcok, niesť ešte aj meotar a prípadne aj premietacie plátno? K ich noseniu potrebovala obe ruky… Preto určité učebné pomôcky pomáhali pripravovať, to znamená aj doniesť z kabinetu, samotní žiaci – triedna služba.

anonym

Plně se připojuji k odpovědi „ocka“.Jako žáci jsme se nikdy necítili jako nosiči (otroci), ale byli jsme rádi, že můžeme jít do kabinetu.Bylo tam kolikrát tolik zajímavých věcí , že se nám pak ani nechtělo jít do třídy (popřípadě na konci hodiny jít na přestávku).

honza19hk

Proč by se stím měla tahat učitelka. Nicméně zas tak těžký není.

Dochy

Souhlas s Ledem. Jednak je to přeci jen dost těžké, než aby to měla tahat dáma, pokud je jiná možnost, jednak je to vážně docela velké na to, aby to i s příslušenstvím a dalšíma pomůckama tahal jeden člověk. Chápu že by se to některým žákům i líbilo, že by učitelka první půlku hodiny nosila pomůcky do třídy a druhou půlku hodiny je lifrovala zpět do kabinetu.