Majklik

Kolik udelam m2 z 25 kg pytle betonu,když chci vrstvu aspoň 5 cm?

Nejlepší odpověď
Dochy

Když píše beton v pytli, tak je to téměř jistě běžně dostupná betonová směs. Nevím co to tu řešíte, že se beton neprodává. OK, je třeba ještě promíchat s trochou vody…

Majklik: Myslím, že bys měl být specifičtější, ty betonové směsy jsou různé. I když s hustotou se ty běžně dostupné asi zas tak moc lišit nebudou. Zjistit si pro konkrétní směs.

Př.: http://www.lev­nestavebniny.cz/bau­mit-beton-b-20-.7688/
Beton B20
Vydatnost: z 1 tuny suchého materiálu cca 520 l mokré směsi

sice jde o 40kg pytel, budu předpokládat že podobný se dělá i v 25kg variantě a že je to zrovna takový jaký máš. Pak z 25kg dostaneš 13 litrů, to dělá při 5cm 26dm2, takže asi 1/4m2.

Další odpovědi
Drap

Beton se neprodává v pytlích, ten si musíš namíchat. V pytlích se prodává cement, nebo také cementová/namíchaná směs/ Někdy je tato směs prodávána jako beton s různým označením. Záleží co si chceš koupit, jakou považuješ pevnost a podobně. Běžně je třeba na kvalitní beton/ záleží na hrubosti štěrku či písku cca 500kg cementu na kubík betonu. A kubíky si snad lehce spočítáš. Vynásobíš plochu výškou.

dubraro

Nejasná otázka. „Pytlem betonu“ myslíš suchou směs nebo cement?

mzm

Většinou je to na tom pytli napsané…

Lukas Mostek

Pro ty co tu tvrdí že se beton neprodává v pytlích tak bych doporučil navštívit stavebniny nejednou mi přišel vhod když mi nevyšel písek