Korelice

Kolik stojí změna formy společnosti?

Dobrý den,
mohu se zeptat, na kolik vyjde změna formy společnosti? Předpokládám, že výpis ze živnostenského rejstříku (1000,–) + ověření podpisů. Jsou i nějaké další poplatky?
Doplňuji:
změna právní normy z v.o.s. na s.r.o.

Nejlepší odpověď
anonym

Je to změna právní formy, nikoliv normy. V otázce to máš správně, v doplnění chybně.
Jako právnická osoba je v.o.s. i s.r.o. zapsána v obchodním rejstříku. Změnu právní subjektivity je třeba tedy na příslušném formuláři spolu s požadovanými přílohami doručit Obchodnímu soudu. Kdysi stávala taková změna tisícovku. Jak je to dnes nevím, ale určitě se to dá zjistit, když si zadáš do vyhledávače heslo „změna zápisu do OR – změna právní subjektivity“.
Tam zjistíš i vše ohledně poplatků a potřeby ověření dokumentů.

Další odpovědi
Hamon

Změna splečenské smlouvy – poplatek notáři.
Doplňuji:
Změna zápisu v OR, jestli se nepletu, je za 2 000 Kč.