Stavar22

Kolik si vydělává začínající inženýr po vejšce?

Zajímal by mě plat inženýra po vejšce. Teď studuju na stavárně, mám zkrácený úvazek a na přepočet do HPP mám 40tis čitýho. Na netu furt vidím čísla typu 35 hrubýho atd. což je nesmysl, když student (co skoro nic neumí) dostává víc. Zajímalo by mě jak je to doopravdy. Praxe do 5 let.
Praha

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Dochy

-50000

Těžko odpovědět. Je to kus od kusu.
Někdo se chytí hned a má příjem výrazně nadprůměrný, jiný bude mít problém najít zaměstnání za mzdu prodavačky. Doba, kdy mzdy byly víceméně jednotné, je dávno pryč.

Pepa25

Ach jo, 1) od průměrné mzdy výše se uvádí zásadně hrubá mzda, ne čistá (nikoho nezajímá, že máte studentné aj. odpočty, a proto neplatíte daně) a 2) neplatí se pozice, ale práce – zaleží co brigádně děláte a do dělá ten stavař z inzerátu …