Avatar uživatele
zjentek

Kolik procent alkoholu obsahuje oblíbená Alpa francovka originál?

Zejména dnes při koronavirové pandemii se Alpa často skloňuje a ukazuje se, jak zavádějící dokáže internet taky být. Takže jak jsem to pochopil já… „Běžně“ je k vyčtení, že Alpa francovka (klasika) obsahuje 60 – 70 PROCENT ALKOHOLU. Dále je „běžně“ k vyčtení, že Alpa francovka (klasika) obsahuje 60 – 70 PROCENTNÍ ALKOHOL. To už mně dává hlubší smysl, protože proč by kdokoli prodával 160 ml 60 – 70% alkoholu za 30 kaček, že? NESMYSL! Takže jaký „vol.“ alkoholu je v Alpě? Kolik silnýho lihu obsahuje? Kapku? Dvě? Půldeci, deci?
A výrobce, místo aby JASNĚ DEFINOVAL a ujasnil, tak raději napříč internetem taky mlží, zřejmě mu to vyhovuje, aby vydělal. Ale mohu se taky mýlit, jako obvykle.

Resumé: Z parametru, kolik 60 či 70 procentního ethanolu obsahuje Alpa Francovka, BYCH SI VELMI RÁD VYPOČÍTAL, KOLIK PROCENT ETHANOLU OBSAHUJE SAMOTNÁ ALPA FRANCOVKA, DĚKUJI. (Ostatní složky francovky mě nezajímají.)

Zajímavá 0 před 1468 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

60% denaturovaný Ethanol

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Podle mě mícháš hrušky s jabkama. Obsahuje určité poměrové množství alkoholu. To je celé. Buďto platí výrok „Alpa je 60 – 70 procentní alkohol“, nebo „Alpa (lahvička) obsahuje 60 – 70 procent alkoholu“. Obojí má stejný význam.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Mám dojem, že nechápeš o co jde. Po destilaci máš kapalinu obsahující cca 90–95% etanolu, více to prostě nejde, trocha vody tam vždycky bude. Když tento etanol zředíš, tak dostaneš kapalinu s menším množstvím etanolu – to je těch například 60%.
A ohledně ceny – Etanol je látka výrobně velmi levná, takže poznámka o ceně je irelevantní (alkohol na pití je něco jiného, tam je cena hlavně daň).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… jinak celkový obsah alkoholu je 60% https://www.de­nik.cz/plzensky-kraj/francovka-zamotala-prodejcum-hlavu-20120927.html
Ethanol 60 % https://vyzivovy-doplnek.cz/alpa/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Mc Merkurion

@Edison: … nemáš pravdu, může totiž platit, že obsahuje z celkového objemu 60% šedesátiprocentního alkoholu, no, a to nejni stejný: „Buďto platí výrok "Alpa je 60 – 70 procentní alkohol“, nebo „Alpa (lahvička) obsahuje 60 – 70 procent alkoholu“. Obojí má stejný význam" >>>bohužel, nemá to stejný význam …

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To by právě vůbec nedávalo smysl. Je totiž irelevatní udávat, jak je ředěná látka znovu naředěna. Pro použití je podstatný výsledek a tím je obsah alkoholu 60%.

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… sic jo, ale etanol je 60% alkohol, tudíž, jestliže řeknu, že obsahuje 60% etanolu, není to totéž, jako celkový obsah 60% … nejde o to, co se udává, ale, že ty tvoje dvě věty prostě stejný význam nemají …

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Arne1

Etanol NENÍ 60% alkohol. 60% vznikne ředěním.

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… dobře, je zde použito 60% 60%-ního etanolu, nebo výsledek je 60% alkoholu v Alpě, to je pro mne, jako nechemika důležité !!! …

před 1468 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování