Kraken80

Kolik popela je z jednoho neboztika po kremaci?

kolik kilo a litru to je? aspon odhadem? zavisi to velikosti a obezite?

Odpovědi
da ny

V současné době se používají plastové urny a ty jsou jen o malinko větší než urny kovové používané před nimi.
Kdo chce, hledá, neptá se…
Velikosti jsou různé dospělí/děti. Můžete napsat výrobci, dodavateli. ;)

Úřední plastová urna černá, určená přímo na popel zesnulých.
Materiál : plast
rozměry: výška:cca20 cm
průměr cca 15,5 cm
 https://www.hrbi­tovnizbozi.cz/U­redni-urna-cerna-d984.htm#detail-anchor-description

Přiznám se, že to poslední, co mne zajímalo, bylo vážení urny s popelem blízké osoby. Byly „dost těžké“.
Netuším, kolik je Vám let.
A pokud za sebou máte alespoň 7. třídu ZŠ, to díky části z Vaší otázky: „zavisi to velikosti a obezite?“ To už byste mohla vědět, co se děje v žáru s tukem, lidskou kůží apod. (takto byste se přece neptala)
A také jste se nezeptala, zda se pálí tělo na roštu nebo s úřední rakví a kde se v popelu nerou kovové předměty :)
Každá otevřená urna, kterou jsem měla možnost vidět, byla stejně plná „popela“, bez ohledu na výšku a hmotnost těla, dospělého zesnulého.

marci1

Zhruba tři kilogramy popela. Tedy přesněji o trochu méně, neboť zlomek tvoří spálená rakev.
http://www.poh­rebiste.cz/stran­ky/archiv/moni­tor/2011/110328a­.htm

Drap

Samozřejmě že záleží na velikosti a kvalitě spalování Cca 1,5 – 2 kg

Lotr2008

No tak ze mě by toho byla asi tak tuna

Kazatel

Tak akorát na naplnění urny a někdy ještě víc.

Kraken80

Tak uz jsem to zjistila osobne, urna ma odhadem dobrych 5–7 litru a byla plna tak ze 3/4 a mozna i vice. A popel z neboztika byl velmi prekvapive dost tezky, na rozdil od popela z dreva to vazilo aspon tak 5 kilo jestli ne vic. Urcite je tezsi nez voda, protoze se pri vysypani potopil…neboztik byl maly ale obezni.