lenule014

Kolik nohou má larva much a jaké přednosti mají jako opylovači rostlin čmeláci před včelami ? Děkuju:)

Doplňuji:
Odpověd na tu larvu už znám a víte někdo na tu druhou otázku odpověd ? :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

larva muchy nemá nohy, je beznohá.

Čmeliak oproti včele má dlhší sosák, takže nachádza nektár i tam, kde ho včely nemôžu „cucnúť“.
Keďže včely vedia, v ktorom kvete sa nenakŕmia, nenavštevujú ho a teda ani neopeľujú.
Naopak, čmeliaci zasa vedia, kde nektár nájdu iba oni, a tým pádom samozrejme aj prenášajú peľ.
Nemajú prednosť pri opeľovaní oproti včelám žiadnu, robia to takmer rovnako.

Další odpovědi
rtepp

Rozmnožování mouchy domácí

Po oplodnění klade samice mouchy domácí denně asi sto padesát vajíček (celkom dva tisíce) na výkaly, hnijící zbytky potravy nebo na jiné páchnoucí látky. Do čtyřiadvaceti hodin se vylíhnou bílé beznohé larvy. V našich klimatických podmínkách může mít moucha domácí během jediného roku pět pokolení. Larva se po vylíhnutí pilně živí a rychle roste.
Doplňuji:
čmeláci své nezastupitelné místo rovněž při opylování produkčních plantáží např. rybízu nebo ovocných stromů, které kvetou brzy na jaře. V té době bývá počasí nevyzpytatelné a za chladných dnů jsou to právě čmeláci, kteří jsou schopni létat a navštěvovat květy. Květy jahodníků zas dokáží čmeláci opylovat tak, že výsledkem je vzhledově takřka dokonalý plod.

Více zde: http://ceskyc­melak.webnode­.cz/nas-chov/zustaneme-s-vami/
Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.web­node.cz

annas

V čem čmelácí předčí včely, si přečtěte v odkazu.

http://21stoleti.cz