ostravak

Kolik mohu požadovat od řidiče finanční náhrady za poranění?

řidič mě neopatrnou jízdou v(MHD)způsobil zranění zlomení stehenní kosti
Doplňuji:
podnik MHD,z pojištěmí mě zaplatí,přes pojišťocvnu bolestné,léče­ní,poplatky v nemocnici atd.Jde mě o mezilidské narovnání moji újmy pomoci mediační služby
tím by trestní čin byl řešen podle vyrovnání

Odpovědi
mj81

Záleží na okolnostech. Pokud o zranění neexistuje nějaký písemný záznam pořízený na místě, jste bez šance (kost jste si mohl zlomit doma při pádu ze schodů a chcete se zahojit na dopravním podniku). Pokud k tomu došlo vinou jiného účastníka silničního provozu (někdo skočil řidiči do cesty, on prudce zabrzdil), není to vina řidiče MHD a řeší se to jako dopravní nehoda za asistence policie. Pokud se prokáže, že za to mohl řidič vlastní nedbalostí nebo neopatrností, požadujte náhradu od dopravního podniku, je na to pojištěný.