BEAES

Kolik má být tlak vody ve vodovodním řádu?

U koncového odběratele, něvíte někdo??

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Něco kolem 2–5 atmosfér (0,2–0,5MPa), ale záleží na poloze.

Další odpovědi
mosoj

Odpovím jinak. Boiler na teplou vodu má nasteven pojistný ventil na 600 kPa ( 6 bar, 6 atm).
Potom začíná propouštět. Ve vodovodním řádu ale bývá podstatně větší tlak a pak se musí instalovat redukční ventil, který tlak vody
sníží pod těch 600 kPa.

Pro představu 10 m výškového rozdílu dělá 100 kPa ( 1 bar nebo 1 atm ). Proto tlak ve vodovodním řádu odpovídá výškovému rozdílu odběrového místa a nejvyššího odběrového místa napojeného na vodovodní řád.