Bawinka999

Kolik má Afrika v současné době obyvatel?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Počet obyvatel afrického kontinentu dynamicky roste. Podle odhadu OSN žilo v roce 2010 v Africe již přes 1 miliardu obyvatel, což jí řadí na 2. místo za Asii. Nejlidnatějším státem je Nigérie (152 mil. obyvatel), na druhém místě je Etiopie (88 mil. obyvatel) a na třetím Egypt (80 mil. obyvatel). Mezi světová velkoměsta (nad 5 mil. obyvatel) se v Africe řadí egypská Káhira, nigerijský Lagos a konžská Kinshasa.

Zdroj: http://www.haj­duch.net/svet/a­frika

Další odpovědi
rynek878

Počet obyvatel afrického světadílu letos dosáhl jedné miliardy při ročním růstu populace asi o 24 milionů.
Aktualizováno Pátek, 30 Říjen 2009 17:37

více zde:

Zdroj: http://www.cze­frica.com/cs/com­ponent/conten­t/article/38-zpravy/255-afrika-ma-miliardu-obyvatel.html

chudst

K roku 2005 měla Afrika 924 milionů obyvatel, tj. asi 15 % světové populace. Roku 2003 měla Afrika 885 milionů obyvatel, roku 2025 bude mít teoreticky 1,3 miliardy obyvatel a roku 2050 1,9 miliardy obyvatel.

Dnes zde žije více než miliarda obyvatel (2009)