AnneBeth

Jaký bude asi svět v roce 2050?

Nejlepší odpověď
marci1

Těžko říci, asi takový, jaký bude díky nám. 🙂 Asi technicky více zdatnější, ale vztahy mezi lidmi budou na ne moc dobré úrovni. Ale možná se mýlím a lidé konečně pochopí, že pokud se nebudou mít rádi, nebudou tolerovat jinou národnost, jiné vyznání, jinou barvu pleti, tak to asi nebude to pravé. 🙂
http://techne­t.idnes.cz/ja­ky-bude-svet-za-pul-stoleti-djn-/tec_technika­.aspx?c=A060308­_202313_tec_chec­ktech_vse

Další odpovědi
mosoj

Ani to nechtěj vědět.

GM

Ještě že se toho nedožiju, chudáci děti a vnuci.

AmazedWolf

Válka.

ten který je

Tak technologicky vyspělý svět asi nebude.V součas­nosti se kyvadlo času a vývoje zpomaluje.Čeká nás cesta zpět,přes středověk,až možná nedej bože do doby kamenné.

MK44

Jak bude vypadat svět v roce 2050? Maličkost. Hned se na to podívám. Musím si jenom zapojit před počítač stroj času a potom uvidím nějaké titulky z té doby.

Tak co píše Blesk? „Parlamentní komise pro vyšetřování úplatkářské aféry vlády Josefa Nováka obviněna z korupce.“ Nebo tady: „Severokorejský vůdce Kim Čong-Žbluňk se poklonil před monumentální sochou Kim Čong-Una“. Hospodářské noviny se věnují situaci v Evropské Unii: „Gerexit a Frexit zažehnán! Voliči v referendu rozhodli, že Německo a Francie zůstanou v EU.“ Ještě kouknu na sportovní stránky… tady se píše: „Jaromír Jágr ve svých 78 letech opakovaně prodloužil smlouvu s klubem, s nímž loni opět vyhrál Stanley cup.“ Co říkáte? Že je to nuda? Tak zkusíme přepnout na jinou časovou linii.

Jenže … nemůžu to přečíst. To je nějaké arabské písmo. Snad to půjde s překladačem. Jo, tak Aldžazíra píše: „V důsledku globálního oteplování se pouště šíří Balkanem“ nebo „Poslední skupina křesťanů a atheistů obklíčena ve skandinávských horách.“ Nebo tady na těhle webových stránkách: „Přestavba bývalého chrámu sv. Víta na mešitu konečně dokončena!“. Ještě mrknu na nějaké jihoamerické stránky. Například: „Svatý otec se při modlitbách ve svém sídle v Sao Paulu přimlouval za záchranu křesťanů na východní polokouli.“ Co Vy na to? Nic moc, co? Vezmeme radši nějakou jinou linii.

Tak teď mi naběhly stránky Nairobi Daily. „V souvislosti s nástupem malé doby ledové se situace ve Středomoří přiostřuje!“. Nebo: „Libyjské dělostřelectvo brání svou námořní hranici. Statisíce promrzlých evropanů ve vratkých člunech míří k africkému pobřeží!“ Nebo Uganda Monitor píše: „Hrozí, že příští zimu Lamanšský průliv zcela zamrzne“. A nakonec Ougadougou Presse: „Evropští imigranti v uprchlických táborech na Sahaře jsou nepřizpůsobiví! Nestačí jim se před spaním mít pískem. Chtěli by na to plýtvat vodou!!“ Taky žádná sláva, není-liž pravda. Ale ještě jednu linii zkouknu, že jste to Vy.

Takže stránky Zpravodaje Organizace pro omezení warpového provozu píšou, že Intergalaktická rada pohrozila, že vyloučí planetu Zemi z Mezihvězdné federace, jestliže čínští a brazilští osadníci okamžitě neukončí boje o údolí Marineris na Marsu. Co to je? Aha! Omlouvám se, odladil se mi stroj času. Tohle se týká roku 3050, ne 2050. Hned to nastavím zpátky.

Nyní tam mám rok 2050. A co je na stránkách České televize v téhle časové linii? „Inspektoři Ministerstva školství odhalili katastrofální nedostatky ve znalostech z dějepisu.´Žáci dokonce nemají tušení k čemu sloužily automobily nebo co to byly mobilní telefony.´ stěžuje si kontrolorka Milada Přísná, ´Telepatičtí výukoví roboti mají neblahý vliv na zdravotní stav naší mládeže. Budeme prosazovat zpětné zavedení počítačové výuky, protože při klepání do klávesnice si žáci procvičovali alespoň prsty.´ “.

No a o čem informují komerční televize? Redaktorka pořadu Sama v práci se v přestrojení proplížila na jednání ilegální organizace Machos Up: „Muži zde připravovali podněty ke zrušení zákona o povinném holení tělního ochlupení. ´Chlupy jsou mužskou přirozeností a na tu máme právo. Nejde o žádný neandrtalismus,´tvrdil jeden z nich, ´nejsme žádní panáčci, kteří si natírají bicepsy olejem, aby se zalíbili ženskému oku.´. Drželi transparenty s hesly jako Pryč s feminokracií a volali, že ženami řízený svět je kulturní přežitek.“.....

… Tááák a teď se mi spálil stroj času. Z toho plyne, že nefunguje správně a že ty poslední informace se netýkají pozemského světa v roce 2050, ale nějaké úúúplně jiné planety v kdovíjaké době.

A jak si svět za 30 let představujete Vy? Dá se zabránit některým z uvedených časových linií? Může se to vyvinout i hůř? A nebo líp? A ještě se zeptám – kdy a kdo se na tom, jaký svět bude, podílí?

postcd

nemyslím si že by to někdo věděl, možná si jen myslí že to ví

Psychotic

Je zajímavé, že na tom seznamu na Technetu, na který odkazovala marci, se doslova nic nevyplnilo 🙂