Molva

Kolik lidí maximálně může sdílet jednu popelnici? Máme problém se do té jedné vejít.

Bydlím v obci cca. 2000 obyvatel a necháváme si vyvážet popelnici co 14 dní. Platíme za 5 osob v baráku. Máme problém se do té jedné vejít. Máme nárok na více popelnic? A musíme si je zakoupit nebo máme nárok na popelnice dvě zdarma?

Nejlepší odpověď
Hlada

Na to nejde odpovědět, protože podmínky si stanovuje každá obec jinak. Je potřeba si přečíst příslušnou místní vyhlášku.

Další odpovědi
beer

Stačí oslovit svozovou firmu (stačí jen popeláře) a problém bude vyřešen – buď změnou počtu nádob, případně četností svozu (svoz týdně).

Zdroj: Praxe

anonym

tohle je otázka pro místní obecní úřad. každopádně by měla stačit, pokud třídíte a netopíte uhlím

Drap

U každé obce jinak, podle místní vyhlášky. U nás to máme tak, že po zaplacení poplatku mohu používat kolik popelnic potřebuji.

anonym

Bydlím na vesnici a za popelnici platíme paušál 600 Kč za osobu a rok (platíme blízkému městu kde jsou Technické služby) a popelnice vyváží každý týden.Takže se divím, proč to není i u vás.Mám příbuzné a známé po půl republice a všude se vyváží poplenice KAŽDÝ TÝDEN.
A u nás je to zavedené tak, že si buď vezmete popelnici od Technických služeb a platíte ještě nájem za ni a nebo si popelnici koupíte v železářství a je vaše.

cukrar

Molva,
je to podle obce a podle služby, jak si jí platíte.
Příklad, v Pardubicích se platí za osobu, existuje výpočet kolik popelnic je třeba dle počtu osob v domě TRVALE BYDLÍCÍCH,
Nám vyvážejí 2–4× v týdnu, páč bydlím na rohu ulic.
Na chalupně si zaplatím kolik potřebuji přímo svozové firmě.

da ny

Jestli máte na něco „nárok“, netuším.
Na vás (poplatnících v domě) záleží jak často vám budou vyvážet odpad.
Stačí zařídit a zaplatit sjednanou službu, případně zajistit další popelnici či kontejner (pokud se do obce častěji nezajíždí).
V našem městě vychází 1 popelnice cca na 3 – 4 domásnosti. Kontejner pro 15 – 23 partají z jednoho vchodu. Vyváží se automaticky 2× týdně.
Cena od 50 – 90 Kč za osobu v bytě a měsíc.
Známý má v malé obci objednán odvoz odpadu 1× v měsíci (hodně toho spálí v kotli). Jeho soused má sjednán a zaplacen odvoz 1× týdně.

Mc Merkurion

… vy nemáte kde bydlet,že lezete do popelnice? není pohodlnější kontejner? já bych měl problém se tam vejít sám,natož ji ještě s někým sdílet …