Boy 13

Kolik let mají životnost digitální data?

Když mám například fotky pořízené mobilním telefonem ve formátu jpg nebo videa ve formátu mp4 staré přes 10 let, tak vydrží i dalších 10 let bez ztráty kvality? díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Digitální data sama o sobě nedegradují.

Další odpovědi
anonym

Stačí data zálohovat z mobilu na cloud (například google fotky které nabízí zdarma úložiště pro neomezený počet fotografií) a ta data se stanou prakticky nezničitelná. Pokud ale spolrhate jen na úložiště v mobilu je životnost tech dát závislá na životnosti konkrétního telefonu.

Emefej

Digitální data mají „nekonečnou“ životnost. To bohužel neplatí o jejich nosičích.