MarketkaVok

Kolik kg smí nosit 20 kg vážící dítě??

Nejlepší odpověď
marci1

Pravděpodobně se Vám jedná o školní aktovku. Žádná norma neexistuje, ale je doporučováno, aby to nebylo více než 10 % jeho hmotnosti. Tedy v případě 20 kg vážícího dítěte 2 kg. Přesto děti nosí na zádech aktovky až s 5,5 kg učebnic a pomůcek. Když si představíme kolik by to bylo pro dospělého 70 kg vážícího člověka, tak by to bylo 14–17,5 kg. A dítě má kosti ještě málo zvápenatělé a měkké.

Další odpovědi
Deli

20 kg váží moje dcera ve 3,5 letech. Rozhodně ji nenechám zvednout nic těžšího než 1,5 kg. Dvoulitrovou petlahev sice unese, ale nenechávám ji to nosit. Pochybuji, že by na tohle byly někde nějaké tabulky…

anonym

Asi tak 10–12% své váhy.
Doplňuji:
http://relax.li­dovky.cz/kontro­lujte-prvnakum-skolni-aktovky-tezke-batohy-jim-nici-zada-pwu-/zdravi.aspx?c=A090823­_101442_ln-zdravi_mev

TominkaFuky

Nene, to u Baagl nehrozí. Jejich aktovky mají skvělý zádový systém, díky kterému se váha dítěti rozloží, takže nehrozí to, že by to pro děti byla nějaká zátěž.

Kajolka

Já dětem kupuju aktovky a batohy od baagl. A tohle jsem díky tomu neřešila, protože pro prvňáčky mají ty jejich aktovky perfektní zádový systém, díky kterému se váha rozloží a pro děti to pak není taková zátěž.

KaraskovaAl

Aha, to je super. Já jsem právě měla strach, aby ta aktovka, kor plná, pro něbyla moc těžká. Tak děkuji za tip, na Baagl mrknu.

MarketkaVok

Moje dcra váží 22 kg a je ve 3 třídě, aktovka má asi 5 kg, šlo mi spíše o to, že vyžadují, aby ještě nosila do školy sběr minimálně 5kg a když jsem se z toho důvodu maličko ohradila, tak mi paní učitelka odepsala, že to není spravedlivé, že jedni sběr přinesou a druzí se na to vykašlou, tak nevím, jestli je tenhle jejich přístup úplně v pohodě, když jinou možnost nemám, abych jí to tam třeba odvezla, jako jiní rodiče autem apod. Jen mi přijde divné, že ve stejné škole to nechtějí po žácích z 9. ročníku, ale po takových malých dětech to vyžadují, jinak platí jakousi pokutu. Nicméně děkuji za příspěvky :)

Araxis

Taky máme sběr.Nenechala bych svou dceru tahat x kilogramů papíru.Vždy to tam najednou odvezu autem a pokud není zbytí,auto nevlastníte,vemte ráno pojízdnou tašku nebo kufr na kolečkách.