jirka F

Kolik nejvíce kilometrů jste zvládli pěšky?

Já asi tak 8 km pěšky při jedné soutěži.

zdroj obrázku: pixabay

Nejlepší odpověď
Kepler

d) 30 km a více(uveďte)

Asi 50 – hřebenovka Beskydy. Ale to mi bylo 17.

Další odpovědi
Kelt

d) 30 km a více(uveďte)

Tak když jsme začínali se svou chodit, tak jsme šli na 50 km, ale protože jsme zabloudili, tak jsme si dali trochu více. Jinak jsem absolvoval i tu Beskydskou 50 a zdolal jsem pár maratonů. A chodím denně. Mám v autě divné pocity -složit se tam a vylézt a zase se rozložit do chodecké pohotovosti, proto raději chodím.

quentos

c) 20 - 30 km

Kolem 30 (možná to bylo i víc, ale nemám to potvrzeno, tak dávám raději c).
Pěšky ze Rtyně do Trutnova se zablouděním do Havlovic.

Drap

d) 30 km a více(uveďte)

Více než 30, ale nikdy jsem to nesčítal. Za život jsem nachodil tisíce kilometrů. Na jeden zátah asi nejvíce 70 km. Jinak při hřebenovkách a podobně se každý den počítá cca 25 – 30 km. I dnes nachodím cca 10 km za den, pokud nikam daleko nejdu.

dust8

c) 20 - 30 km

nyjono

d) 30 km a více(uveďte)

Za mládí jsme chodili dálkové pochody. Byly to super akce. I 50 km.
I teď občas chodíme na výlety. Třeba pki Pálavě se chodí báječně.

marci1

e) nikdy jsem pěšky nešel.

Ale „nachodila“ jsem toho dost. 🙂

iceT

b) 10 - 20 km

Trasa Kroměříž–Zdounky, s rodiči, se psy a nejmladšímu chodci bylo asi 8 let. Ujel nám vlak a nechtělo se nám čekat asi 4 hodiny na další spoj. Za tu dobu jsme tam stejně došli. Pak ten samý týden ještě Roštín–Zdounky, ale to se šlo po turistické a zabloudili jsme trochu a stejně nevím jaká ta vzdálenost byla.

Rokio

d) 30 km a více(uveďte)

S otcem jsem ušel túru z Kolína do Znojma, když jsem byl adolescent. To je asi 160 km.

Za den to bylo 35 km, což je půlku vojenského pochodu, kde mezitím byl odpočinek v délce 8 hodin.

led

f) jiná odpověď

Pre mnohých neuveriteľné,
ale peši som prešla Európou. Je pravda, bola som o niečo mladšia. Najdlhšia pešia trasa bola spojená s návštevou boha Svantovíta trvala 6 týždňov s párdňovým oddychom na Rujane bola Bratislava – Mys Arkona (najsevernejší bod Slovanského osídlenia s chrámom boha Svantovíta – ostrov Rujana) a späť. bolo to spôsobom „ideš od vidíš do nevidíš. Keď nevidíš, tak spíš.“ Koľko to bolo v priemerne denne, matematici si môžu vypočítať.

PS.
Pre Keplera a aliendrona, nie, nepoužila som lietajúcu metlu.

zjentek

f) jiná odpověď

No neomezeně přeci! Jdeš, sedneš, pojíš, pak zase jdeš, když chceš, tak se zastavíš, jen tak stojíš anebo zase pojíš a zase jdeš, vyspíš se, vstaneš a zase jdeš… a tak furt dokola, no. Nekonečný příběh, můžu furt!

Led, na mě jste zapomněla a to se mě celkem dotklo, víte vy? Přece mě taky zajímalo, jestli ste použila metlu. No nic no… máte to u mě.

Jan Kunčar

d) 30 km a více(uveďte)

Čtyřicet tři kilometrů za jeden den při dálkovém pochodu Bílý kámen ve VVP Libavá, Olomoucký kraj.

Zdroj: http://bilykamen-libava.cz/

elkon

c) 20 - 30 km

Na Šumavě, ale ne v mládí, tuším, že mně bylo něco přes padesát. Ale nyní už tam jezdíme hlavně na kole.

Dochy

d) 30 km a více(uveďte)

35 a nějaké drobné jakýsi turistický pochod kolem Veselí n/L
Ostatní turistické výlety byli myslím všechny kratší.

Emefej

d) 30 km a více(uveďte)

Do nedávna (cca do r. 2000) jsem chodil dálkové pochody, několik stovek jsem absolovoval, padesátek nepočítaně. Absolutní rekord jsem vytvořil během vojenské kariéry – 117 km (Liberec – VVP Tisá).

Milan3001

d) 30 km a více(uveďte)

etau15

b) 10 - 20 km

metro

b) 10 - 20 km

Bez zastavení 15.

k.qjuuna

b) 10 - 20 km

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

zjentek, o vás som si myslela, že ste moderný človek, ktorý pozná aj súčasné dopravné prostriedky, napríklad raketu. Ako taký predsa nebudete veriť na metly 🙂

zjentek

Led, to ste ma přecenila, já jaktěživ raketou neletěl! Ale na metle bych se bál určitě míň! (;

led

Zdravý človek by mal denne urobiť v priemere aspoň 10 000 krokov, tj. 6–8km (podľa dĺžky kroku 60–80cm)

led

marci1,
odpoveď „nikdy jsem pěšky nešel“ je chybná u človeka od okamihu absolvovania jeho prvého kroku. Ak zrátame každý krok v živote v priemere 3km/deň, tak vám to naozaj narastie na 54750km za 50 rokov života.