smutnydrak

Kolik jsou v Německu přídavky když mám 4 děti… 12, 11, 4 a 2 roky?

Odpovědi
panenka

přečtite si tento článek ale dostanete hodně

  • Vypočítavají se z posledního platu. Nezáleží na tom jak dlouho jste pracovali.
  • Nárok na „Kindergeld“ lze uplatnit na dítě, které žije v domácnosti s člověkem (je jim živeno), který v Německu platí sociální pojištění a dítě žije kdekoliv v EU. Nárok na „Kindergeld“ je i zpětný za dobu, za kterou živitel platil v Německu sociální pojištění."
  • – Pro 1., 2. a 3. dítě 154,– Euro měsíčně, za každé další 179,– Euro měsíčně. Do 18ti let pro všechny děti. Od 18ti jsou určité vyjímky, pokud např. dítě nevydělá víc jak 7680,– Euro za rok, pro nezaměstnané děti do 21ti let, pro studující děti do 24ti let.
  • O tom, jak funguji v Německu přídavky na dítě obecně zde:

http://germany­.cz/mkportal/mo­dules/wiki/in­dex.php/P%C5%99­%C3%ADdavky_na_d%C4%9­Bti_v_N%C4%9Bmec­ku