Oprah

Kolik je životní minimum?

Abych si mohla zpocitat jestli si muzu pozadat o osobni bankrot.Mam dluh cca 700 tisic.

Nejlepší odpověď
kropitko

zasílám Vám odkaz na stránku,kde máte kalkulačku pro výpočet
http://www.fi­nance.cz/soci­alni-podpora/financni-kalkulacky/zivotni-minimum/

Další odpovědi
Výletník8

Životní minimum jednotlivce měsíčně 3 126 Kč. Za jednotlivce se pro účely tohoto zákona považuje osoba, která není společně posuzována s jinými osobami uvedenými v § 4.

Životní minimum společně posuzovaných osob
první osoba měsíčně 2 880 Kč.
druhá nebo další měsíčně

  1. 2 600 Kč u osoby od 15 let věku, která není nezaopatřeným dítětem,
  2. 2 250 Kč u nezaopatřeného dítěte od 15 do 26 let věku,
  3. 1 960 Kč u nezaopatřeného dítěte od 6 do 15 let věku,
  4. 1 600 Kč u nezaopatřeného dítěte do 6 let věku.

Zdroj: portal.gov.cz/za­kon/110/2006

standa

To oskar:

mrkněte do DISKUZE… 🙂

Miroslavst

Jen zjednodušeně. spočítej 30% ze 700tis. = 210tis. a těch 210 musíš zaplatit během 5 let=3500 měsíčně. Nevím jestli se počítá životní minimum, ale myslím, že se počítá nepostižitelná částka, tudíž těch 3500 by ti muselo zůstat po odečtení nepostižitelné částky.

oskar

Bankrot,už tu několikrat byl.Múj nazor je takovy když si někdo uděla uvěr tak by si ho měl take zaplatit a nenechat to na daňove poplatniky.

milseca

Ahojík při osobním bankrotu ti zůstane nejen životní minimum, ale i nezbytné náklady na bydlení, tady máš kalkulačku kde si to můžeš vypočítat http://insolvencni-zakon.justice­.cz/dluznik/kal­kulacka.html
Měj se a ahojík

standa

To oskar:

Už jsem se Vás zde jednou ptal:

„Co přesně máte na mysli, že by v případě ´osobních bankrotů´ platili daňoví poplatníci?“