Kolik je potřeba mít odpracovaných let pro minimální výši důchodu?

Nejlepší odpověď
quizzi

Žadatel o starobní důchod musí dosáhnout důchodového věku a současně získat potřebný počet let pojištění. Občanovi, který nezíská potřebný počet let pojištění, nárok na důchod nevznikne a je odkázán pouze na sociální dávky.

Minimální doba pojištění pro starobní důchod v roce 2017 je 33 let.

Další odpovědi
johana 56

"Na starobní důchod máme nárok jen tehdy, jestliže splňujeme dvě podmínky:
⦁máme potřebnou dobu pojištění, to znamená, že máme odpracované roky
⦁a dosáhli jsme důchodový věk, to znamená, že už jsme dost staří na důchod

Bohužel neplatí, že dosažením důchodového věku dostaneme automaticky aspoň nějaký důchod. Abychom důchod dostali, musíme prostě splnit kromě důchodového věku také potřebnou dobu pojištění."

http://www.duchody-duchodci.cz/sta­robni-duchod-normalni.php

Kura

Odpověď je nula let.

Minimální důchod 3320 kč a stačí mít jen důchodový věk.