zjentek

Kolik E. Muskovi vynesl podíl v PayPalu, že hned začal stavět lodi pro vládu?

Šlo z jeho strany pouze o chytrý počin, nebo ten vstupní kapitál musel být „extrémní“, aby s tím začal?

Nejlepší odpověď
annas

Vypadá to, že je to jinak, než uvádíte.

"Elon Musk využil své výdělky PayPal na pomoc se spuštěním Tesly a SpaceX

Svět ho zná jako spoluzakladatele a generálního ředitele společností Tesla a SpaceX, , ale než se Elon Musk zaměřil na elektrická vozidla a průzkum vesmíru, pomohl vytvořit PayPal (NASDAQ: PYPL), společnost, která vyrostla z podnikání v oblasti online bankovnictvís názvem X.com.

Společnost eBay zakoupila PayPal za 1,5 miliardy USD v roce 2002, což vedlo k velkévýplatě pro takzvanou „PayPal Mafia“. Svůj výtěžek použili na založení společností LinkedIn, YouTube, Palantir, Yelp a dalších společností.

Musk použil svůj podíl na výplatě PayPal k zahájení Tesly a SpaceX – jeho současných společností – a SolarCity – společnosti na solární panely, která je nyní dceřinou společností Tesly

„Někdy si lidé myslí, že jsem investor nebo že investuji do věcí.“ Vlastně do ničeho neinvestuji. Ve skutečnosti je jjedinou bezpečnou investi jakéhokoli vdruhu je Tesla. “

https://marke­trealist.com/p/did-elon-musk-create-paypal/

--
https://www.e­lonx.cz/prehled-plavidel-a-lodi/
"Přehled plavidel a lodí SpaceX

Just Read the Instructions (1. verze)
"Představena v listopadu 2014 na Twitteru Elona Muska

lon Musk je CEO a produktový architekt Tesla Motors a CEO / CTO Space Exploration Technologies (SpaceX).

Ve společnosti SpaceX je Elon hlavním konstruktérem, který dohlíží na vývoj raket a kosmických lodí pro mise na oběžnou dráhu Země a nakonec i na jiné planety. V roce 2008 získala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a kosmická loď Dragon smlouvu NASA o poskytnutí komerční náhrady funkce přepravy nákladu raketoplánu, která končí v roce 2011. SpaceX Falcon 1 byla první soukromě vyvinutou raketou na kapalné palivo, která dosáhla na oběžnou dráhu.

V roce 2010 se SpaceX stala první komerční společností, která úspěšně obnovila kosmickou loď z oběžné dráhy Země pomocí své kosmické lodi Dragon.!

více v odkazu

https://compu­terhistory.or­g/profile/elon-musk/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.