Rokio

Kolik člověk musí mít v Česku ve finančním majetku, aby se stal středním investorem?

Podle mého bývalého fin. poradce to už jsou 2 milióny Kč. Co myslíte vy?

Odpovědi
Pepa25

Nic jako jasná hranice středního (nebo velkého investora) není. Zákony znají pojem kvalifikovaného investora, u kterého platí, že investuje min. 1 mil. Kč )a prokáže, že má dostetečné znalosti a finanční zázemí pro rizikovou investici). Nad 125 tis. eur (3,1 mil. Kč) pak stačí jen prohlášení.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/2013-240#p272

elkon

Investor je ten, kdo investuje, ne ten kdo hromadí majetek. Jsi zase vedle jak ta jedle.