kubik!

Kolik by stála korekce do čj ze sj? Cca A4 velikostí písma 8,5?

Doplňuji:
Jde pouze o korekturu již přeloženého textu… Pisatel slovák, který to píše tak trochu čechoslovensky (ale jen málo, spíš gramatika a překlepy) a potřeboval by to uvést do pro čecha čitelného stavu…

Já sama samozřejmě mezi češtinou a slovenštinou překlad nepotřebuju (nemusíte mě hned odsuzovat)

Nejlepší odpověď
anonym

Podle toho, o co jde…
Pokud nějaký text bez právní závaznosti, přeloží ti to leckdo i ´zadara´ , nebo za pivko či čokoládu…
Pokud jde o např. obchodní smlouvu (apod.), pak počítej cca 300,– Kč (a více) za normostranu.
Doplňuji:
Var. „B“: Pošli mi ten text vnitřní poštou – pokud nejde o nějaké tajnosti nebo potřebu ´certifikovaného´ překladu, přeložím ti to…
😉

Další odpovědi
Mc Merkurion

ze slovenštiny do češtiny? chápu to správně? a to si to nedokážeš přeložit sama?
…nebo už jsme tu slovenštinu všici zapomněli,boha je­ho…

ivzez

Jde o překlad z češtiny do slovenštiny
nebo o korekturu již hotového překladu?

Normostrana textu je 1.800 znaků vč. mezer. Je-li text napsán
v textovém procesoru (např. ve Wordu, Writeru apod.),
zjistíte počet znaků ve vlastnostech dokumentu.

Poznámka:
8,5 je poměrně malé písmo, bude se s ním hůře pracovat.
Doporučuji převést na standardní velikost (10 až 12).

Michálek1245

Záleží na tom, kolik je to normostran. Spočítejte znaky. Jak se to počítá zjistíte třeba tady: https://kvalit­neseo.cz/copyw­ritting/co-je-normostrana/ Já bych to osobně viděl na 1,5 až 2 normostrany. Pak taky ale záleží na tom, jak tu korekturu chceš. Jestli to jsou jenom gramatické jevy nebo i fact-checking. Taky záleží na typu dokumentu – obchodní smlouva stojí víc než běžný PR článek. Nezapomeň, že je to vlastně i překlad. Já osobně bych to viděl kolem 1500 Kč.

mimamocz

Příspěvek smazán administrátorem.