Kolik by stál guláš se šesti v Interkontinentálu a proč ?!

Objednám-li si guláš v bufetu na nádraží, stojí 65 Kč, ve třetí cenové skupině už 79 Kč, ve dvojce dokonce 105 Kč a tak mne zajímá, kolik stojí v cenové skupině Interkontinentálu a proč jsou ceny tak rozdílné, když se jedná o jednu a tu samou věc!

Nejlepší odpověď
petra15

Tak to bych teda na nadrazi nejedla…zajdi si jednou do toho Interkontinentalu…a uvidis ten tvuj gulas najednou uplne jinak…urcite se ho zeptas–„jses to ty“?

Další odpovědi
dudu

Nejprve si dovolím podotknout, že cenové skupiny již neexistuljí. No a ten markantní rozdíl v ceně přece vyjadřuje práci profesionálů /kuchaři, čísníci atd./, všechny ty parádičky a nóbl vybavení kolem včetně renomé podniku.
Na tuto otázku chci také reagovat otázkou:

  • už delší dobu přemýšlím proč v roce 1920 stálo kilo másla 45 K a litr plnotučného mléka dvě koruny, což odpovídá cca 4,5%, kdežto dnes za kilo másla zaplatíme asi 160 CZK a za litr mléka pak 20 CZK, což vyjádřeno v poměru je témě třikrát více. Stojí za tímto nárůstem nenažranost zpracovatelů, dodavatelů, obchodníků nebo státu prostřednictvím da­ní?

mosoj

To je stejné, jako proč stojí výměna oleje u mercedesu cca 12 000 Kč a u ostatních aut cca 2000 – 3000 Kč. Máš a musíš mít Mercedesa, musíš mít i na servis. Chceš Interkontinental, musíš na něj mít.
Ty co tam chodí cena guláše nerozhodí, oni si ho většinou nedávají.

da ny

V Interkontinentalu bude možná i minutkový a ne „jen“ z kližky :D
Ve Zvonu v ČB jsem měla o prázdninách slušný guláč cca za 140 Kč,
před 2 měsíci v Chebu na nádraží za 60,– a na něm jsem si opravdu pochutnala :).

anonym

To, že jde o totéž – pokud něco různí lidé pojmenovávají stejně, je rozšířeným omylem… Navíc nevím, který bufáč máš konkrétně na mysli, ale poslední guláš, který jsem na nádraží jedl, byl skutečně posledním, který jsem si v podobné špeluni objednal – nikdy více (nepamatuju si už cenu, ale ani za tu nestál!) – raději na stojáka nudle od ´ťamana´.
Zatímco guláš na pivu v Novoměstském pivovaru (Praha, Vodičkova) za cca dvě kilča mohu vřele doporučit.
;-D

knedlik123

Urcite myslis gulasek s knedliky, mnam , mnam, s dobrym pivinkem,clovece ty taky sezeres vsechno ( jedna a ta sama vec)a je ti jedno,jestli je to cerstve,nebo z pytliku.