Odpovedi18

Kolik budu muset platit sociální a zdravotní?

Když bych byl nezaměstnaný a na ÚP bych nebyl evidovaný?

Odpovědi
klob1

Tak nyní je OBZP Zdravotní min. 1647Kč. Soc nemusíš, ale na nic pak není nárok, ono ani s tím někdy. Se soc. nevím, ale to zdrav to vím. A příští rok to bude opět více, Jo, Škodka má výdělky, tak vy bez plaťte více. Bylo mi řečeno.

Hlada

Je to sazba pro osoby bez zdanitelných příjmů – OBZP.

ivzez

Pokud byste nebyl zaměstnán ani evidován na ÚP, musel byste
se u své zdravotní pojišťovny přihlásit jako osoba bez zdanitelných
příjmů (OBZP) a hradit 1.647 Kč měsíčně.

Od ledna 2019 bude pojistné činit 1.802 Kč měsíčně.

Sociální pojištění si sám hradit nemůžete (ani za uchazeče
o zaměstnání registrované na ÚP je nikdo nehradí). Protože
ale není povinné, nevznikne Vám na něm žádný dluh.

Mohl byste si pouze dobrovolně hradit důchodové pojištění. Letos činí pojistné minimálně (můžete si určit více) 2.099 Kč měsíčně, od ledna 2019 bude vyšší.