rtepp

Kolik barev v maskování umí chameleon.

Nejlepší odpověď
chudst

Jak které druhy – u většiny druhů převládají všechny možné odstíny zelené, hnědé a černé barvy. Některým druhům se ale nedělá problém vybarvit i do žluté, oranžové, modré a fialové barvy.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cha­meleoni

Další odpovědi
tom004

Protože jich zvládá dost,tak jsem si raději pomohl.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cha­meleoni

radek.v.

No ono zaleží opravdu na druhu, každý druh má své barevné spektrum. Na jemenské existuje i tabulka, která zobrazuje jak se jaké části zabarvují podle nálady chameleona. Jedno mají ale společné, když se hodně naserou většina z nich dokáže až zčernat. Odhadl bych to, že každý cham má cca.okolo pěti základních barev a od toho odvozených barev. Jinak mladí chameleoni, když se vyklubou zhruba do staří tří měsíců a víc nejsou vybarvení, jsou světle zelení, vybarvují se až při dospívání. Na druhou stránku při špatných podmínkách chovu v teráriích se chameleon moc nevybarvuje. Jeden z nejvýraznějších chameleonů je chameleon pardálí , zadej si do googlu do obrazků a ono ti to najde… ten je jako lízátko :D

Zdroj: vlastní zkušenosti