evinka1

koho mám žádat o vyúčtování za služby za rok 2010? pronajímatele nebo na koho jsou služby vedeny?

měla jsem pronajatý byt.ve smlouvě jsou jako pronajímatelé uvedeni rodiče paní,se kterou jsem jednala.na tuhle paní jsou ale psány služby(plyn, el., voda) paní na telefonáty nereagovala a když mě potkala,tak řekla že dlužím ještě 3000,– a papíry odevzdala na FÚ a že peníze po mě nechce. já jsem přesvědčená, že by mě měla vrátit kolem 10 000,– , ale bez těch vyúčtování to nevím jistě.chtěla bych je kontaktovat, te´d už písemně. koho kontaktovat a hlavně, jak by měl takový dopis vypadat??
Doplňuji:
ve smlouvě jsou majitelé bytu vedeni pan a pani K. a služby za byt na jejich dceru, která nekomunikuje. jinak stavy jsme si opisovaly obě, každá ale na jiný papír. co vše má v dopise být??

Nejlepší odpověď
anonym

Napiste doporuceny dopis pronajimatelum. Oni mozna ani nevi , ze vam jejich dcera odmita dat vyuctovani. Ve smlouve , kterou jste s pani podepsala , jsou stavy elektromeru a vodomeru. ? Bezne se to tak pise. Jestli ne , pak by to bylo nevypocitatelne. elektrarny delaji odecet jednou za rok a nedohledalo by se , kdyby byl odecet delan napr. v unoru a vy si byt pronajala od kvetna .. napiste , jestli mate sepsane s pani ty stavy. -iv-
Opisovaly obe na ruzne papiry , ktere jste si ale navzajem podepsaly , nebo ?? To je na vsem nejdulezitejsi. !!
Vratim se pak do diskuze pod otazkou.
Tom ma ted mozna pravdu , ze by se to dovedlo takhle zpetne vypocitat. Ale pani bude tvrdit , ze do te doby v byte nikdo nebydlel , tudiz , ze jste spotrebovala vse sama … byl by to tedy jakysi prumer…
Ja byty take pronajimala , ale vzdy se stavy a nebyl problem.
Napiste datumy od kdy do kdy jste byt uzivala a pak vse tak , jak jste to napsala nam a ze prosite do 14 dni o odpoved.
Pak uz jen pravnik. ☹

Další odpovědi
tom004

Dobré ráno.Já té otázce nerozumím.Jaký je vztah rodičů k bytu,a jaký „té paní“.
Omlouvám se,špatně jsem četl.

Udělal bych to stejně jak píše -iv-.Jenom k těm stavům měřidel.Energetici i vodárny,umí i bez těchto,myslím koncových, stavů,vypočítat spotřebu za období,kdy jste byt užívala.
Doplňuji:
Udělal bych to stejně jak píše -iv-.Jenom k těm stavům měřidel.Energetici i vodárny,umí i bez těchto,myslím koncových, stavů,vypočítat spotřebu za období,kdy jste byt užívala.
Dá se to udělat také tak,že s Vaší nájemní smlouvou navštívíte kancelář plyn-elektro,vodárny jsou asi zvlášť,a požádejte o kopii vyúčtování za potřebné období.Nebo se s nimi telefonicky domluvte,o zaslání e-mailem.Spočítáte,a uvidíte jak postupovat dál.

hanulka11

ono s tím vyúčtováním to není jen tak …
dcera má byt ve kterém nyní nikdo nebydlí, tudíž se platí zálohy /pouze jí vrátili za elektriku/a čekala, že při vyúčtování ji je vrátí, ale ouha… jelikož lidé začaly šetřit, tak rozpočítávájí vše a´t tam někdo je nebo ní ať má spotřebu nebo nemá , nakonec ještě 5 tis. doplácela je to prostě hrůza.

evinka1

bydlela jsem tam od 1.9.2009 do 31.8.2010. po paní chci vyúčtování za 2010 takže zhruba od 1.1.2010 do září, to už by se dalo líp spočítat. a hlavně jsem pod jejím jménem na eon volala a zjistila, kolik byl přeplatek za celý rok za plyn.spotřeba tam sice byla dvojnásobná,než jsem měla já za těch 8měsíců, ale na těch vyúčtováních to bývá po čtvrtletích nebo tak nějak, tak bych se snad dohledala..a kdyby chtěla tvcrdit, že jsem to spotřebovala já, tak mě měla pořád vrátit nějaké drobné…

anonym

Evinko , ted bych to asi vzdala a priste mate ponauceni do budoucna . Bohuzel se ponauceni prodrazilo. ☹ -iv-