Edison

Je to Bureše. Jen je „svěřil do svěřeneckého fondu“. To je taková zástěrka…

Další odpovědi
Dochy

Pořád je jeho, jen jej aktivně neřídí. Spravuje jej jakýsi jeho fond a je otázka jaké má nyní pravomoci ovládat ten fond… Teoreticky by (podle mně) neměl mít možnost jej ovládat, jen při založení fondu měli být fondu předány nějaké instrukce/směrnice… Ale jaká je realita?? Kdo ví…

Drap

Stále je Babiše, ale řídí ho a rozhoduje svěřenecký fond.

marci1

„Svěřenský fond je soubor majetku bez právní subjektivity vyčleněný ke zvláštnímu účelu, držený a spravovaný jmenovanou osobou (správcem) ve prospěch obmyšleného“, tedy Babiše. 🙂

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sv%C4%9B%C5%99en­sk%C3%BD_fond