Káji †

Kočka nám chodí na papoušky…co mam dělat?? :/

Mám dva papoušky a protože máme v ulici hodně koček tak sem na ně jedna chodí…včera večer tu byla naposledy ,nevím co mám dělat…doma je mít nemůžu a to ani domácí nejsou,ale tý kočky se zbavit nemůžu,ale nechci jí ubližovat i přes to že jsou papoušci pro mě důležitější…? prosím o radu
Doplňuji:
Já že nejsou domácí myslela že mají byt venku…mi je mame na zahradě a na ně nam chodi kočky…sice se tam nedostanou(zatim nedostaly),ale i tak jsou vyděšený… prosím o normální radu ;)

Nejlepší odpověď
briketka10

nechápu otázku, jak se z ulice dostane kočka
do domu a koho nemůžeš mít tedy doma ty
kočky ?

jestli nechceš, aby na ně jakákoliv kočka
z ulice chodila zavři okna, dveře a papoušky
dej klece a vysoko ji pověs, kam se žádná
kočka nedostane :))
Doplňuji:
tak použij hustější pletivo :)

Další odpovědi
Drap

Mít papouška v kleci, do které se kočka nedostane.

anonym

Nějak nechápu! Papoušci nejsou „domácí“, tak kde jsou? A kam tedy za nimi k vám leze ta cizí kočka?
Pokud jsou papoušci v kleci nebo voliéře, tak kočka k nim snad nemůže, ne?

beer

Normální je nedávat špatně zabezpečenou klec kočkám k dispozici a tím minimálně stresovat chované papoušky !
Doplňuji:
Jsou druhy papoušků, kterým svědčí voliéra, jenže ta je vždy prostorná a zabezpečena natolik, aby se dovnitř kočka nedostala. Většinu papoušků můžeš ale chovat v bytě, v létě pak na balkoně nebo jiném bezpečném místě.

S kočkou pohnout nemůžeš, je volná. Normální je tedy pohnout s klecí a přemístit ji do vhodnějšího prostoru.

mosoj

Já ti rozumím. Přes léto máte papouška venku ve voliéře ( kleci ).
Papoušci jsou vystresovaní. Mám švagra který ptáky chová. Nic s tím neuděláš ani kdyby jsi je zabíjela. Jedině odhánět. Potom také existuje sprej s odpuzujícím feromonem, ale nějakou korunu stojí.
Doplňuji:
Já jsem letos použil něco podobného na kunu a kupodivu to funguje !
Zvukové odpuzovače vadí i ostatním zvířatům.

Musa.21

Dala bych je do baráku, zavřela všechno čím by mohly ty kočky proniknout, ale zavřela bych ty papoušky do klece. Kdyby ani to nevyšlo tak bych ty kočky nějak postrašila aby daly pokoj. Vždycky když k nám přileze cizí kočka, vytáhne na ní táta koště. Protože máme 2 kočky a jsou to holky. A k nám lezou hodně kocouři. 🙂

briketka10

většinou se i papoušek proti vyděšení zakrývá
tak, že z jedné, nebo ze dvou stran té voliéry
mívá desku a tak se zabrání tomu, aby se tolik
nestresoval..u nás chovají kluci naproti různé
ptáčky v úplně uzavřené voliéře právě kvůli těm
kočkám a psovi..
a doma na noc kamarádka zakrývá anduláka dečkou,
aby měl klid a i neřval to svoje „Pepíku“ :)

anonym

Nevím, čemu říkáš „normální“ rada, ale předpokládám, že i otužilé „zahradní“ papouchy máte v kleci nebo ve voliéře. Tam se snad kočka nedostane, ne? Ale pozor, tam kam se nedostane kočka, vleze klidně lasička, potkan atd.
A k té tvojí otázky ohledně králíčka…Když čtu ty tvoje pravopisné výplody, asi se králíčka jen tak nedočkáš ☹

arygnoc

tak to sú nejaké papagáje – otužilci, alebo – nie náhodou tučniaky (tučňáci)?

dopručujem na voliére/kleci hustejšie pletivo (to na králiky).
ak sú navoľno, tak s pánom bohom, to aj vrabce majú utrum.

na mačku (kočku) použite „heš!“.

;)