JamesCZ

Knihy x filmy, jaký jsou stejně zpracované?

Dobrý den, jsou tyto díla ve filmech stejná?:Dekame­ron,Krakatit,R. U. R, Válka s mloky, Jméno růže, Kytice, Spalovač mrtvol, Pán much, Memento, Na cestě, Směšné lásky, Lakomec, Máj, Smrt je mým řemeslem, Eragon, Na západní frontě klid, Romeo a Julie, Zbabělci, Strakonický dudák, Host do domu. Kdokoliv něco ví, tak mi to napište dolů. Moc děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Není to náhodou maturitní otázka? Bohužel, zde jen poradíme, ale úkoly. nevypracujeme. Přece byste nechtěl, aby někdo řekl svůj názor a vy jste jej převzal. Navíc tolik děl.

Co znamená stejně zpracované? Zpravidla se liší literární předloha a scénář filmu. Navíc film nepracuje jen s jazykem, ale s hudbou, zvukem, obrazem.

Že je mezi filmem a literární předlohou rozdíl, zjistíte hned, když uvidíte film a pak si přečtete. si knihu.. Nebo naopak. Uvidíte rozdíly.

Další odpovědi
anonym

Jak jako stejně? Zmíněné tituly byly natočeny podle předlohy, ale nelze úplně přenést autorovy myšlenky do filmu. Už i film je zpracovaný očima někoho jiného. Nicméně spousta těch filmů byla zpracována kvalitně, i proto, že tam hráli výborní herci (a i ti si tam něco přidali dle svého). Například pan Hrušínský hrál pana Kopfrkingla bravůrně.

Edison

Nejde to udělat stejně.

Ametyst

Snad největší rozdíl mezi filmem a knihou vidím u Jména růže.