www

Klíč pro určování rostlin do herbáře ap. – neznáte?

Stále se tu množí otázku tohoto charakteru,
proto po ptám. Osobně pokládám za
nejjednodušší www.kvetenacr.cz/
Znáte i jiné?
Doplňuji:
Tak to asi v češtině lepší nebude. Nebo ano? Vím, že tyto věci se rády ukrývají pod jiným názvem v rámci něčeho většího.

Nejlepší odpověď
beer

Pokud potřebuji, používám stejný. V některých případech navíc využiji dalších informací na Biolibu.
Lepší, než uvádíš neznám.

Další odpovědi
anonym

Používám herbáře. Je jich na netu celá řada, takže si jde vybrat.
Doplňuji:
Dá se také hledat pod hesly „rostlinstvo, "rostliny“.
Záleží jen na fantazii tazatele. Také ale na snaze najít si sám podklady a neházet svou neochotu něco pro své vzdělání udělat na druhé (většinou na ty starší).

Braník

http://colee-rostliny.ic.cz/kli­cr.html

www

Ocko, souhlas. Ale úmyslně jsem tuto otázku položil tak, aby se příští tazatelé hned dozvěděli zdroj. Navíc, podle herbáře se dozví více zkušenější uživatel, než naprostý laik. A už mám na mysli 😉

anonym

Zřejmě jde o druh „profeasní deformace“. Jako holka z vesnice jsem měla k přírodě hodně blízko. Květinky, rostlinky, stromy to je prostě říše fantazie jako máloco jiného. Mám přírodu ráda, tak si většinou tipnu a podle herbáře dohledávám. Teď už to beru hodně i z hlediska čím komu pomoci.

www

Tak to ano, jenže hledám něco pro začátečníky ☹

www

Jo, doplň otázku a uveď příklad!